4e afd. 18 december 1986 158 BEZWAARSCHRIFT STICHTING SPORTPARK "H.B.C." Heemstede, 2 december 1986. Aan de raad, In uw vergadering van 19 december 1985 heeft u besloten de struktuur van de subsidieverlening aan de Stichting Sportpark "H.B.C." te wijzigen. Tegen dit besluit heeft het bestuur van de stichting bij brief van 26 ja- nuari 1986 bezwaar aangetekend ingevolge de Wet administratieve recht- spraak overheidsbeschikkinqen. Het bezwaarschrift is ter behandelinq aan de commissie voor de beroepschriften voorgelegd. Deze commissie heeft op 4 maart 1986 een openbare hoorzitting gehouden, waarin het bezwaarschrift is behandeld. Van het verhandelde ter zitting is een verslag gemaakt, dat voor u ter inzage is gelegd. De commissie adviseert u het bezwaarschrift van reklamante ongegrond te verklaren. Het bezwaarschrift van reklamante heeft betrekking op de wij- ziging van de subsidiestruktuur en richt zich tegen de argumentatie dat het sportpark "H.B.C." in grote lijnen vergelijkbaar is met het gemeente- lijk sportpark. Reklamante is van mening dat door de aanwezigheid van een sportzaal op haar sportpark deze vergelijking ernstig mank gaat. De energiekosten van deze zaal (cirka f 15.000,-- per jaar) blijven in de nieuwe wijze van subsidiëren buiten beschouwing. Op verzoek van de conmissie voor de beroepschrifteri heeft reklamante een nadere uitsplitsing gegeven van de huuropbrengst van de zaal. Voor het jaar 1986 is hiervoor een bedrag geraamd van f 3.240, De zaal wordt per week 25,5 uur gebruikt. De huur bedraagt derhalve voor een geheel jaar f 127,05 per uur per week. De zaal wordt gebruikt voor het beoefenen van diverse zaalsporten. Ook in de gymnastieklokalen bij de basisscholen worden zaalsporten beoe- fend. In uw vergadering van 29 september j.l. heeft u besloten de tarie- ven van deze zalen aanzienlijk te verhogen. Voor een soortgelijke zaal als de sportzaal op het sportpark van reklamante betalen verenigingen met ingang van 1 augustus 1986 een tarief van f 361,91 per uur per week.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 23