6e afd. 18 december 1986 VERORDENING BURGERLIJKE STAND 162 Heemstede, 9 december 1986. Aan de raad, In Heemstede bestaat de mogelijkheid om op de 2e en 4e zaterdag van de maand te trouwen. Het komt de laatste tijd echter steeds meer voor, dat verzocht wordt om op een andere dan de genoemde zaterdagen te mogen trou- wen. Tot op heden werden deze verzoeken afgewezen, omdat dit zich niet verdroeg met de in het verleden vastgestelde werkzaamheden tot beperking van de werkzaamheden van de ambtenaren van de burgerlijke stand op de zaterdag. Overigens is het vorenstaande bij de invoering van de vijfdaagse werkweek nimmer expliciet bij verordening geregeld. De keus is op de 2e en 4e za- terdag gevallen, omdat in de gemeente Bloemendaal de le en 3e zaterdag ge- trouwd kan worden. In november j.l. is door de raad van genoemde gemeente besloten om ook op een eventuele vijfde zaterdag van de maand gelegenheid tot trouwen te ge- ven Als gevolg van de recente renovatie van de trouwzaal verwachten wij, dat het aantal huwelijken nog zal toenemen. In verband hiermee verdient het naar onze mening aanbeveling de mogelijkheid om te kunnen trouwen te ver- ruimen. Dit zal kunnen gebeuren door i.p.v. uitsluitend de 2e en 4e zater- dag in het vervolg iedere zaterdag huwelijken te voltrekken en voorts door op zaterdag maximaal vier i.p.v. thans drie huwelijken aan te nemen. Tevens kan in de drukke zomermaanden meijuniaugustus en september op vrijdag ook tussen de middag gelegenheid tot trouwen worden gegeven. Met het oog op het bovenstaande komt het ons wenselijk voor, dat de Veror- dening bepalende de uren waarop het bureau van de burgerlijke stand voor het publiek geopend zal zijn dienovereenkomstig wordt aangepast. Overigens is bedoelde verordening naar onze mening in zijn geheel aan her- ziening toe, reden waarom wij u voorstellen bijgaande concept-verordening vast te stellen en de verordening van 28 april 1965 in te trekken. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H.van den Hoek De burgemeester, O.R.van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 39