4e afd. 18 december 1986 EXTRA KREDIET T.B.V. VERNIEUWEN DAKBEDEKKIMG VOORWEGSCHOOL 163 Heemstede, 2 december 1986. Aan de raad, De direkteur van de Voorwegschool heeft verzocht een krediet beschikbaar te stellen voor het vernieuwen van de dakbedekking op het zgn. "tussen- dak" van zijn school aan de zijde van de Voorweg. De ondergrond van het genoemde dak bestaat uit houten vloerdelen. Op plaatsen waar insnijdingen zijn gemaakt in de bitumineuze bedekking bleek, dat de houten vloerdelen slecht waren (gedeeltelijk verrot) als- mede dat de stijfheid van de dakvloer onvoldoende was. In de bitumineu- ze dakbedekking bevinden zich ontelbare openstaande scheuren, waardoor het hemelwater vrijelijk naar binnen kan lopen. Duidelijk waarneembaar is dat er reeds eerder over de dakbedekking is geplakt, omdat op diverse plaatsen fijn grind tussen de lagen werd aangetroffen. Eveneens zijn de mastiekranden bij de opgaande pannendaken slecht. Midden op het dak staat een lichtkap die in zink is uitgevoerd; deze dient ook vernieuwd te worden. De totale kosten van de herstelwerkzaamheden bedragen f 20.400,-- inklu- sief omzetbelasting. Voorlopig zijn noodmaatregelen getroffen om verdere lekkages te voorko- men. Alle gebreken betreffen groot onderhoud. De gemeente ontvangt hiervoor van het rijk via het vergoedingsstelsel basisonderwijs een vergoeding via de post "andere voorzieningen" De kosten komen ten laste van de hiervoor ingestelde reserve. Onder aanbieding van een ontwerp-raadsbesluit stellen wij u voor het ge- vraagde krediet te verlenen. Burgemeester en wethouders van HEEMSIEDE, De secretaris, De burgemeester, W.H. van den Hoek. O.R. van den Bosch. -1- B1

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 41