18 december 1986 164 REALISERING TIJDELIJKE WOONWAGENLOKATIE GLIPPER DREEF. lleemstede, 2 december 1986. Aan de raad, Het regionale woonwagencentrum "De Meer" zal per 1 januari 1987 worden opgeheven. In verband hiermede, rust op de gemeente Heemstede in het kader van de deconcentratie, de taak om met ingang van deze datum plaats te bieden aan twee gezinnen van woonwagenbewoners die afkomstig zijn uit de Haarlemmermeer en die vanaf 1 januari 1987 boventallig zullen staan op voornoemd regionaal centrum. Hierdoor is er sprake van spoedeisendheid van het bouwplan en is door ons gekozen voor het realiseren van twee tijdelijke woonwagenstand- plaatsen met gebruikmaking van de ontheffingsmogelijkheid, welke opgenomen is in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In het kader van deze procedure zijn 17 bezwaarschriften ingediend. Op 2 december jl. is door ons beslist overeenkomstig de adviezen terzake. Thans staat geen beroep tegen deze beslissingen open. De adviezen liggen evenals de overige stukken op de gebruikelijke wijze voor u ter inzage. Het bovenstaande staat los van het feit, dat de gemeente ingevolge het le provinciale woonwagenplan Noord-Holland een 2e woonwagencentrum met 6 standplaatsen moet realiseren. In het aantal van 6 standplaatsen zijn de 2 tijdelijke standplaatsen begrepen. Onze gedachten voor inrichting van het 2e woonwagencentrum gaan voor- alsnog eveneens uit naar de lokatie aan de Glipper Dreef, Hiêrvoor zal de gebruikelijke bestemmingsplanprocedure gevolgd worden. - 1 - 5e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 43