18 december 1986 168 WIJZIGING BUSHALTE WIPPERPLEIN Heemstede, 9 december 1986. Aan de raad, De Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij en de gemeente Haarlem hebben overeenstemming bereikt over verlaging van de frequentie van de buslijnen 1 en 3 tijdens de daluren (9.00 tot 15.00 uur), zulks met ingang van 1 februari a.s. Er rijden nu op elke lijn drie bussen per uur; waar de lijnen samenvallen is er dus een 10-minuten-dienst; de frequentie zal worden verlaagd tot één bus per half uur, c.q. één bus per kwartier. Aangezien de frequentieverlaging voor de trajektgedeeiten waar alleen lijn 1 of alleen lijn 3 loopt, een vrij forse achteruitgang betekent, heeft NZH voorgesteld tegelijkertijd de lijnvoering van 1 en 3 ten zuiden van het Wipperplein te wijzigen. Door de beide lijnen via dezelfde route te laten rijden wordt de situatie aan die route er zelfs beter op: nu ëên bus per 20 minuten, dan êén bus per kwartier. De voorgestelde (nieuwe) route is de volgende: Wipperplein, Cruquiusweg (hoofdrijbaan) Javalaan, Sportparklaan en Glipper Dreef (keerpunt bij het winkel- centrum); de retourroute gaat via dezelfde wegen met uitzondering van de Cruquiusweg, waar men via de parallelweg rijdt. Dat de bushalte op het Valkenburgerplein en bij de begraafplaats niet meer door de lijnen 1 en 3 worden aangedaan, valt te betreuren, maar is gelet op het gebruik, de aanwezigheid van de lijnen 4, 92 en 93 via het Valkenburgerplein naar station Haarlem en de loopafstanden naar de halten waar de lijnen 1 en 3 stoppen, o.i. aanvaardbaar. 4e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 55