ard- 7 mei 1987 t In het 850 meter (hemelsbreed gemeten) van de Prinses Beatrixschool gelegen gymnastieklokaal van de Jacobaschool zijn echter te weinig uren beschikbaar om de gehele Prinses Beatrixschool voor wat betreft het gymnastiekonderwijs onder te brengen. Bovendien zouden de leerlingen van de school hiervoor de zeer drukke Heemsteedse Dreef moeten oversteken, hetgeen ongewenst geacht moet worden. De loopafstand tussen de Prinses Beatrixschool en het gymnastieklokaal van de Valkenburgschool bedraagt circa 1300 meter. Een deel van deze afstand moet afgelegd worden langs de Heemsteedse Dreef, waarna ver- volgens de zeer gevaarlijke kruising met de Cruquiusweg overgestoken moet worden. De combinatie van afstand en onveilige route maken het onsinziens onaanvaardbaar om de Prinses Beatrixschool voor het gymnas- tiekonderwijs naar de Valkenburgschool te verwijzen. Wij adviseren u dan ook de Spaarneborghzaal voor het basisonderwijs in gebruik te houden en het ministerie te verzoeken de bekostiging van deze zaal niet te beëindigen. Door de indiening van het plan van doelmatig gebruik van gymnastiek- accommodaties dient gebruik te worden gemaakt van een aantal formu- lieren (met name voor die scholen die voor beëindiging van de bekosti- ging in aanmerking komen). Deze formulieren liggen voor u ter inzage. Wij stellen u voor het plan van doelmatig gebruik van gymnastiekaccom- modaties vast te stellen overeenkomstig deze formulieren. Een ontwerp-besluit hiertoe doen wij u hierbij toekomen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, W.H. van denHoek. O.R. van den Bosch. - 6 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 40