GEWIJZIGD EXEMPLAAR 2e afd. 7 mei 1987 54 GEMEENTEGARANTIE VOOR EIGEN WONINGEN Heemstede, 21 april 1987. Aan de raad, Per 1 januari j.l. is in werklng getreden de Regeling deelneming van het rijk 1n garanties van de gemeente voor eigen woningen. Voorheen was de deelneming van het rijk geregeld 1n een tweetal regelingen t.w. de 8e- schikking deelneming van het rijk 1n garanties van de gemeente voor be- staande eigen woningen 1975 en de Beschikking geldelljke steun eigen wo- ningen 1984. De voorwaarden en bepaHngen voor deelname 1n de garantie waren voor bei de regelingen vrijwel gelijkluidend. Om die reden zijn beide garantiere- gelingen nu samengevoegd tot âën nieuwe regeling. Nu de garantieregelIngen voor bestaande- en nieuwbouw woningen 1n êân re geling zijn opgenomen is het praktisch de garantleverlening voor beide kategorieën woningen op basis van êén raadsbesluit te nemen. Bijgaand ontwerp-raadsbesluit is een raambesluit dat het verlenen van gemeentegarantie in algemene zin regelt en terzake waarvan uitvoeringsbe sluiten door ons college kunnen worden genomen. In de praktijk is gebleken dat het voor de aanvrager om gemeentegarantie van groot belang 1s dat er op korte termijn een beslissing op zijn ver- zoek om garantie genomen wordt. Door middel van een uitvoeringsbesluit i dit nu mogelijk. Ook onder de huidige regelingen wordt d.m.v. ultvoeringsbesluiten door ons college op verzoeken om gemeentegarantie beslist. In de bijlage I en II van voornoemde regeling zijn voorwaarden opgenomen die het rijk stelt voor rijksdeelname 1n de gemeentegarantie. Naast de voorwaarden die het rijk stelt voor deelneming 1n de gemeentega rantie staat het de gemeente vrij voorwaarden en bepalingen op te nemen die niet in bijlagen I en II zijn vastgesteld. In bijgaand ontwerp-raadsbesluit is onder 1 t/m 10 een aantal voorwaar- den opgenomen dat de in de praktijk gerezen problemen zo volledlg moge- lijk afdekt.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 43