2e afd. 7 mei 1987 54 hypothekaire geldlening. Het verzekerd bedrag dient blj 100% finan- ciering van de koopsom minimaal 70% van de koopsom te bedragen of zoveel minder als het leningsbedrag lager is dan de koopsom. Burgemeester en wethouders kunnen 1n bijzondere omstandigheden van deze voorwaarde ontheffing verlenen. 2. Indien 1n het garantiebesluit meerdere hypotheekgevers worden genoemd, dienen alle hypotheekgevers zich hoofdelijk aansprakelijk te stellen 1n de akte van geldlening onder verband van eerste hypotheek. 3. De geldgever verplicht de geldnemer de verschuldigde bedragen wegens rente en'aflossing maandelijks automatisch te laten overboeken vanaf de rekening waarop het door geldnemer te ontvangen inkomen (Inkomsten) wordt (worden) ontvangen. 4. De geldgever verplicht de geldnemer een recht op een eventueel door de geldnemer te ontvangen rijksbijdrage 1n de grondkosten of andere éênmaiige bijdrage terzake van de verwerving, te cederen aan de geld- gever waarbij deze bijdrage in minderlng dient te worden gebracht op de hypothekaire geldlening. 5. De geldgever verplicht de geldnemer het recht op eventuele, op basls van de Beschikking geldelijke steun eigen woningen 1984, van het rijk te verkrijgen jaarlijkse bijdragen en/of bijdragen ineens aan de geld- gever te cederen, ofwel 1. ter voldoening van een deel van de verschuldigde rente en aflossing van de hypothekaire geldlening, ofwel 2. ter aflossing van de zogenoemde voorfinanciering van de rijksbij- dragen. 6. De geldgever houdt het in de lening begrepen bedrag voor de kosten van verbetering in depôt. De uitbetaling vindt plaats nadat door mid- del van nota's is aangetoond dat de gelden ter verbetering van de wo- ning zijn aangewend. 7. In geval van algehele vervroegde aflossing van de hypothekaire geld- lening bij eigendomsoverdracht van het onderpand, mag door de kre- dietgever geen boete c.q. vergoeding anderszins terzake van die alge- hele vervroegde aflossing worden berekend. -4-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 46