2e afd. 7 mei 1987 54 8. De geldgever is, na het ontstaan van achterstanden bij de betaling van de termijnen van rente en aflossing door de geldnemer verplicht: a. binnen 60 dagen na vervaldatum van de maandelijkse nota de gemeen- te schrlftelijk in kennis te stellen van een ontstane achterstand; b. iedere nieuwe niet-betaling onmiddel1ijk schriftelijk aan de ge- meente te melden; c. elk binnenkomend bedrag ter vermindering van een achterstand in de betaling van rente en aflossing onmiddellijk schriftelijk aan de ge- meente te melden. 9. De geldgever is bij gedwongen verkoop, hetzij executoriaalhetzij onderhands, waarbij een beroep wordt gedaan op gemeentegarantie, verplicht: a. het beding boete (of vergoeding)-wegens vervroegde aflossing of opeisen van de lenlng niet toe te passen; b. bij de bepaling van de boete wegens te late betaiing maximaal de wettelijke rente in rekening te brengen; c. de berekening van het verlies (op het standaardberekeningsformulier) de hypotheekakte, de opbrengst nota van de notaris dan wel de veiling- akte en de algemene leningsvoorwaarden aan de gemeente toe te zenden waarna een aanspraak op het verlies in behandeling wordt genomen; d. de gemeente, na ontvangst van de afrekening, met bijbehorende stuk- ken, een termijn van twee maanden te gunnen om tot uitbetaling over te gaan, alvorens de wettelijke rente in rekening te brengen. 10.0p het tijdstip van het sluiten van de hypothekaire geldleningsover- eenkomst dient door de betrokken geldgever royement verleend te zijn op een eventueel eerdere door de geldnemer afgesloten hypothekaire geldleningsovereenkomst(-en) m.b.t. een andere woning dan de onder- havige woning. HEEMSTEDE, 7 mei 1987. De raad voornoemd De voorzitter, -5-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 47