4e afd. 7 mei 1987 60 De rijbaan aan de oostzijde bestaat uit klinkers; de kwaliteit is slecht, waardoor er op enkele piaatsen onveilige situaties zijn. De aan de westzijde gelegen rijbaan van asfalt kan nog enige jaren mee. De kruising Glipper Dreef - Belle van Zuylenlaan bestaat in zijn geheel uit klinkers welke geluidhinder opleveren. Het bitumen-voetpad aan de kant van Groenendaal is aan vernieuwing toe. In de middenberm (voorzien van gras) ligt een stamriool, dat nog niet vernieuwd behoeft te worden. Het kleinere riool aan de westzijde dient wel vervangen te worden. Ten behoeve van het rekonstruktieplan zijn de volgende uitgangspunten op- gesteld: - vergroting verkeersveiIigheid voor fietsers; - verbetering verkeerssituatie op de kruisingen met de 3 zijwegen (Belle van Zuyienlaan, Aletta Jacobslaan en Dr. Schaepinanlaan) en de aanslui- tingen (o.a. Bosbeek); met name gericht op de verbetering van de over- steek van de Glipper Dreef voor voetgangers en fietsers; - handhaving één rijstrook voor autoverkeer per richting; - handhaving 4 halteplaatsen voor de bus; - aanleg "brede" middenberm (waar ruimte is voor zowel groenvoorzienin- gen als kabels en leidingen en waarbij voldoende opstelmogelijkheid is voor eeri overstekende personenauto) - verbetering openbare verlichting voor alle weggebruikers; - vervanging klinkerverharding door asfalt (in verband met geluidhinder); - vernieuwing overige verhardingen; - vervanging, verlegging of reparatie van riool, kabels en leidingen; - zo min mogelijk versnippering van de ruimte; - zo weinig mogelijk snelheidverhogende maatregelen. Het op basis hiervan opgestelde eindplan bestaat uit de volgende onderde- len. I. Voor de zuid-noord (brom-)fietsers een 2.40 breed vrijliggend ver- plicht fietspad met een asfaltverharding vanaf de Dr. Schaepmanlaan tot voorbij de bushalte bij de Belle van Zuylenlaan alwaar het aan- sluit op de bestaande fietssuggestiestrook. Bij de bushalten wordt het fietspad achterlangs geleid, terwijl bij de Aletta Jacobslaan en de Belle van Zuylenlaan het fietspad zover

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 62