4e afd. 7 mei 1987 60 uitgebogen wordt dat tussen fietspad en rijbaan opstelgelegenheid is voor één personenauto. Tussen het fietspad en de rijbaan komt een groenstrook van 4.00 me- ter breed. Het fietspad zal "aanvullend" worden verlicht door middel van 8 stuks lichtmasten met paaltop-armatuur. II. Volledige rekonstruktie van de kruising Glipper Dreef - Belle van Zuylerrlaan - Bosbeeklaan. Voor een overzichtel ijke kruising en kor- te en logische voetgangers- en fietsoversteken is het noodzakelijk de in- en uitgang van Groenendaal te verplaatsen tot recht tegen- over de Belle van Zuylenlaan. De Bosbeeklaan zal daarvoor worden omgelegd. De beide bushalten worden ten noorden van de kruising gesitueerd en sluiten aan op de paden in Merlenhoven-noord. III. Voor de fietsers in de richting Bennebroek een 2.30 meter breed, ten opzichte van de rijbaan verhoogd fietspad met een asfaltver- harding. Ter hoogte van de Bosbeeklaan wordt het fietspad vrijlig- gend ten behoeve van een veiliger oversteek van de Glipper Dreef. Bij de Aletta Jacobslaan wordt het pad verbreed tot 3.00 rrieter, waardoor er voor 1inksafslaande fietsers opstelruimte ontstaat. Ook bij de Dr. Schaepmanlaan wordt het fietspad verbreed en achter de bushalte omgeleid. IV. Een middenberm met een breedte van 5.00 meter. Ter hoogte van Groenendaal zal de beplanting bestaan uit bosplantsoen dat qua ka- rakter zal aansluiten op Groenendaal. Bij de doorsteken zal de be- planting laag worden gehouden. Een aantal eiken uit het bosplant- soen zal opgekweekt worden tot laanbomen, zodat uiteindelijk de Glipper Dreef voorzien zal zijn van een lange rij grote eikenbo- men. Er. komen in de middenberm in totaal 7 doorsteken voor auto- en fietsverkeer. V. Aan weerszijden van de middenberm een 3.50 meter brede rijbaan van asfalt. De intensiteiten, het aantal afslagbewegingen en in- voegingen naar en uit de zijstraten, het snelheidsgedrag en de wens van korte oversteken hebben ertoe geleid geen in- of uit- voegstroken te projekteren. Bochtstralen e.d. zijn afgestemd op -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 63