Comnentaar/toelichting B. en W. De parkeerwachter dient de kontrole op het fout parkeren en het te lang parkeren te intensiveren. De aanstelling acht men noodzakelijkomdat bij de politie hiervoor blijkbaar geen kapaciteit. aanwezig is. De kosten worden geraaind op 50.000,-- per jaar. Wij stellen u voor het projekt niet op te voeren. Verwezen wordt riaar het in dit. verband opgevoerde heroverwegingsprojekt. Is ook vnrig jaar opgevoerd en is bij de prioriteitenstellina geëindigd op nuimier 11. De ruimte om te fietsen aan de noord/ijde is erg smal en onveilig. Indien er onvoldoende ruimte is voor het afscheiden van een fietspad, dan zou een alternatief moeten worden gezocht aan de zuidzijde. Het projekt kan in fasen uitgevoerd worden. Voorshands worden de kosten geraamd op 520.000,--. Wij stellen u voor het projekt op te voeren. De flessenhals van de Van Herlenlaan is voor fietsers erg gcvaarlijk. Het aanleggen van een vrijliggend fietspad aan de noorrizijde knrnt voor een groot deel aan de bezwaren tegeinoet. Dit fietspad zal dan moeten aansluiten op de fietssuggestiestrook aan de noordzijde, welko bij de Vrijheidsdreef begint. De kosten worden geraamd op 230.000,--. Wij stellen u voor het projekt op te voeren. Het projekt houdt in het aanbrengen van beperkte voorzieninaen en het treffen van eenvoudige maatregelen bij een aantal basisschoïen ter vergroting van de verkeersveiligheid voor de schoolkinderen mot name bij het oversteken. De kosten worden geraamd op 75.000,--. Wij stellen u voor het projekt op te voeren. Op enkele plaatsen bij bushalten ontbreken nog abri's. Verder dient nog een aantal abri's te worden voorzien van zitbankjes. Toelichting B en W: Voor het door het C.O.A. opgevoerde bedrag van 40.000,-- kunnen maximaal 4 5 nieuwe abri's worden geplaatst. Vari de ca. 75 biishalten beschikken, dan wel zullen binnenkort. heschikken, er ca. 55 over een abri Alle abri's zullen over een zitgelegenheid gaan beschikken. Wij stellen u voor het projekt op te voeren. Aan elke ba.sisschool is een computer ter beschikking gesleld. Voor de invoering van de informatietechnologie dient een ieerkrachl. een dagdeel per week te worden vrijgesteld van het lesgeven oiii zich ie verdiepen in het gebruik van de computer. Daarnaast dient een printer met progranmatuur aan elke school ter beschikkino te worden gesteld. De toekenning van de foriiiatieruimte kan heperkt worden tot 2 of 3 jaar. Comneridaar H en W De kosten van de formatieruimte worden geraamd op 70.000,-- per jaar. Hw raad heeft besloten oni per 1 augiislus 1907 de gemeentelijke regeling voor taakverlichting iu te trekken. Ilonorering van het onderhovige verzoek zrai inhouden dai liierop ten rlele wordt teruggekomen. l'ij stellen u voor liet projekl op le voeren.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 87