4e afd. 4 .juni 1987 64 onderwijs of voortgezet speciaal onderwijs, in een internaat of pleeg- gezin verblijft, volgens het bepaalde in deze Titel. Artikel 20: Vergoeding kosten weekeinde- en vakantievervoer. 1. Burgemeester en wethouders vergoeden aan de ouders de kosten van het weekeindevervoer van de leerling voor de eenmaal per weekeinde gemaakte reis van het internaat of het pleeggezin waar de leerling verblijft, naar de woning van de ouders en omgekeerd, voorzover de weekeinden niet vallen binnen de in het tweede lid, bedoelde schoolvakanties. 2. Burgemeester en wethouders vergoeden de kosten van het vakantie- vervoer van de leerling voor de eenmaal per schoolvakantie van twee dagen of meer, gemaakte reis van het internaat of het. pleeggezin waar de leerling verblijft, naar de woning van de ouders en omge- keerd, voorzover de vakantie voorkomt in het aktiviteitenplari van de school die de leerling bezoekt. 3. Titel 3 van deze verordening is van overeenkomstige toepassing, met uitzondering van artikel 15, tweede lid, artikel 16, eerste lid onder c, artikel 16, tweede lid, en artikel 18. Titel 5: Eigen bijdrage en vergoeding naar financiële draagkracht. Artikel 21: Eigen bijdrage. 1. Aan de ouders van een leerling die een school voor basisonderwijs, een school voor onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedings- moeilijkheden, dan wel een school voor onderwijs aan moeilijk lerende kinderen bezoekt, van wie het inkomen meer bedraagt dan f 27.000, wordt slechts een vergoeding verleend voorzover de kosten van het vervoer van die leerling een bedrag van f 200,-- per schooljaar te boven gaan. - 15 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 19