Heemstede, 28 april 1987. Aan de raad, Zoals bekend, zal de rekonstruktie van het gedeelte van de Zaridvnortse- laan nabij de Herenweg, waarvoor u in uw vergadering van 28 november 1986 een krediet beschikbaar stelde, geen doorgang vinden; dit krediet werd daarom bij begrotingswijziging d.d. 26 maart jl. ingetrokken. Het rekonstruktieplan omvatte naast de aanleg van een 1 iriksaf-strook op de Zandvoortselaan de volgende voorzieningen, waarvan uitvoering zeer gewenst is; dit betreft: - de aanleg van een rechtsaf-langs-rood voorzieriing voor (brom)fietsers op de Zandvoortselaan naar de Herenweg-zuid; - het verbeteren van de detektie voor auto- en fietsverkeer op de Zandvoortselaan; de detektielussen voor het autoverkeer zijn dringend aan vervanging toe; gelijktijdig zal de konfiguratie kunnen worden aangepast (konform Lanckhorstlaan en Herenweg); voor het fietsverkeer op de fietsstrook richting Haarlem en Lanckhorstlaan kurinen iri plaats van de drukknop detektielussen worden aangebracht, waardoor het moge- lijk wordt de groenfase voor het fietsverkeer te verlengen, wat met name van belang is voor uit Zandvoort terugkerend strandverkeer; - het opstellen van een nieuw centraal verkeersregelprogramnia volgens het principe "wie het langst wacht komt het eerst aan de beurt", zoals dat inmiddels ook op andere kruispunten is gerealiseerd eu waar- bij de beschikbare kapaciteit van de kruising op de meest efficiënte wijze wordt benut; - het aangeven van een fietsstrook op de bestaande rijbaan aan de noord- zijde van liet gedeelte van de Zandvoortselaan tussen de llerenweg en de Amaryl1islaan. 4e afd. 4 juni 1987 65 VERBETERING KRUISPIINT IIERENUEG/ZANDVOORTSELAAN-LANCKIIORSTLAflN

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 25