Met ingang van 1 augustus 1987 treedt de Wet gemeentelijke regelingen leerlingenvervoer in werking (Stb. 1986, 719). Hiermee wordt een wijzi- ging aangebracht in de artikelen 45 van de Het op het basisonderwijs en 54 van de Interimwet op het speciaal en voortgezet speciaal onder- wijs. Deze nieuwe regeling treedt in de plaats van artikel 13 van de Lager-Onderwijswet 1920. Deze op decentralisatie gebaseerde regeling geeft u de opdracht om een verordening vast te stellen met betrekking tot het vervoer van leerlin- gen naar schoien voor basisonderwijs en (voortgezet) speciaal onderwijs. In deze verordening dienen de aanspraken van ouders op een gehele of gedeeltelijke vergoeding van de vervoerskosten te worden vastgelegd. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft hiervoor een model-ver- ordening gemaakt. Sinds 1 augustus 1983 heeft bij de toekenning van een reiskostenver- goeding de cirkulaire van het miriisterie van onderwijs en wetenschappen d.d. 20 juli 1983 steeds als uitgangspunt gediend, vooruit.lopend op de wetswijziging. De modelverordening van de VNG bevat ten opzichte van deze cirkulaire de volgende wijzigingen: - het verplicht lieffen van een eigen bijdrage van 200,-- bij een inkomen van meer dan f 27.000, - het toepasseri van een inkomensafhankel ijke bijdrage, in het qeval de afstand van de woning van de leerling naar de dichtstbijzijnde school ineer dan 20 km. bedraagt. 4e afd. 4 juni 1987 64 VfiRORDENING LEERLINGEMVERVOER GEIIEENTE IIEEMSTEDE lleemstede, 13 mei 1987. Aan de raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 5