afd. 4e afd. 24 september 1987 108 7. TOELICHTING OP KAART EN VOORSCHRIFTEN 71 ALGEMEEN Voor een goed begrip en juiste hantering van dit bestem- mingsplan kunnen kaart en voorschriften niet onafhankelijk van elkaar gehanteerd worden. Zij zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. De indeling van de hoofdstukken is als volgt: Hoofdstuk I bevat uitsluitend de bepalingen, die een verklaring van begrippen of een toelichting op bepaalde werkwijzen geven. In hoofdstuk II zijn alle voorschriften verzameld, die te maken hebben met de bestemmingen. Hieronder vallen de bestemmingsomschrijvingen, de bouwvoorschriften en de gebruiksbepalingen. Ook de algemene vrijstellingsbepalingt zijn in dit hoofdstuk opgenomen, omdat zij rechtstreeks te maken hebben met de overige bepalingen van dit hoofdstuk. indeling van de artikelen die betrekking hebben op de afzonderlijke bestemmingen is als volgt: het eerste lid geeft de abstracte doeleinden-omschrijving aan, comform de bepalingen van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening. De:' doeleindenomschrijving wordt in het tweede lid nader geconcretiseerd door te benoemen met welke voorzieningen deze doeleinden bereikt kunnen worden. In de daarop volgei leden zijn de voorschriften opgenomen waaraan de bouwwerke moeten voldoen. Aan het einde van dit hoofdstuk is een algemene gebruiksbepaling opgenomen, die op alle bestem- mingen betrekking heeft. Hoofdstuk III bevat een aantal noodzakelijke overgangsbep: lingen en het slotartikel. 7.2 DE ONDERSCHEIDEN BESTEMMINGEN In de bestemming Woondoeleinden is de hoofdfunctiehet wonen, geregeld. De daarvan afgeleide funktie en gebruik zoals ten behoeve van een berging en garage zijn ook mogelijk gemaakt. De bouwstroken die op de kaart zijn aangegeven hebben dezelfde diepte als de bestaande situatie, dan wel door dt verkavelingstekening wordt geindiceerd. Toekomstige uitbre dingsmogelijkheden tussen de woningen en bij eindwoningen met een royale zijtuin zijn in dezelfde bouwstroken opgenc men. De bouwhoogte van deze uitbreidingen is beperkt gehouden. Hierdoor zijn de oppervlakte en de inhoud geliui teerd. Dit geeft een optimale rechtsgelijkheid, aangezien afwegingen over welke uitbreiding op welke plaats toelaat baar is, reeds heeft plaatsgevonden.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 104