24 september 1987 110 UITVOERING VAN DE REGELING GELDELIJKE STEUN VOORZIENINGEfl AAN HUURWONINGEN 1987 Heemstede, 1 september 1987. Aan de raad, Op 1 januari 1987 is het rijkssubsidiesysteem voor groot onderhoud, woningverbetering en energiebesparende maatregelen voor huurwoningen ingrijpend gewijzigd door het inwerking treden van de "regeling gelde- lijke steun voorzieningen aan huurwoningen 1987", hierna te noemen de rijksregeling. Achtergronden voor deze wijziging zijn geweest een verdere doorvoering van de decentralisatie alsmede het nieuwe inzicht dat de voorraad huur- woningen veel slechter is dan aanvankelijk werd verondersteld. Met de inwerkingtreding van de rijksregeling is een aantal regelingen vervallen verklaard, dan wel de werking ervan beperkt. De nieuwe regeling gaat uit van het systeem van budget- en niet-budget- gemeenten. Het beoordelingskriterium hiervoor ligt in de voorraad huur- woningen van vôör 1971 en de hierbij in de toekomst te verwachten plan- nen voor woningverbetering. Voor de niet-budgetgemeenten, waartoe Heemstede behoort, houdt dit in dat het budget per provincie voor die gemeenten door de Hoofd-Ingenieur- Direkteur van de Volkshuisvesting (H.I.D.) beheerd wordt. Jaarlijks krijgen deze gemeenten een kontingenttoezegging zonder budget- verplichting. Dit gegeven houdt tevens een beperking in van de beleidsvrijheid omdat in de regeling opgenomen flexibiliteitsregels door de niet-budgetgemeen- ten niet zelfstandig gehanteerd mogen worden. Deze bevoegdheid berust bij de H.I.D. Ook op twee andere punten bestaan er verschillen tussen budget- en niet- budgetgemeenten. Eerstgenoemde kategorie heeft de zekerheid over de be- schikbaarheid van subsidies en is verplicht voor 1 januari 1988 een ver- ordening vast te stellen. De tweede kategorie dient per verbeteringsplan bij de H.I.D. te informeren of er voldoende budget is en is niet ver- plicht een verordening vast te stellen.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 113