24 septeinber 1987 110 dietoekenning met inachtneming van enkele voorschriften door het colle- ge van burgemeester en wethouders laat uitvoeren. Hoewel de verwachting is dat het jaarlijks niet om grote aantallen aan- vragen zal gaan, (ca. 8 tot 10), zijn wij van mening dat het uit prak- tisch oogpunt raadzaam is dat de uitvoering van de subsidieregeling door ons college geschiedt. Het koncept-raadsbesluit is dan ook een raam- besluit. In dit model, opgesteld door de VNG, zijn zowel de voorschrif- ten die aan de subsidietoekenning verbonden moeten worden als de kriteria die tot afwijzing van de aanvraag moeten leiden, opgenomen. Het vaststellen van een verordening, waartoe de VNG eveneens een model heeft vervaardigd, achten wij voorshands niet zinvol aangezien het model meer toegespitst is op gemeenten met een strukturele verbeteringsproduk- tie. Ilet model is daardoor zeer omvangrijk en gekompliceerd geworden. Na een evaluatie van de toepassing door de gemeenten van de VNG-verorde- ning zal bezien worden of een summiere verordening of een meer uitgebreid standaardraadsbesluit gekoncipieerd kan worden, toegesneden op de prak- tijk in een kleinere gemeente. Het betrekking tot de te ontvangen gelden voor verhuis- en herinrichtings- kosten stellen wij u om praktische redenen voor de bedragen te doen toe- komen aan de aanvrager ten behoeve waarvan zij verstrekt worden. Het zullen namelijk vooral de woningbouwkorporaties zijn die zich bezig houden met woningverbetering en groot-onderhoud. De toekenning van een vergoeding aan de bewoners wordt dan overgelaten aan het bestuur van de won i ngbouwkorpora t i e De korporatie behoeft het beschikbaar gestelde bedrag niet in zijn ge- heel aan de bewoners van het betreffende komplex uit te betalen. De niet uitbetaalde bedragen kunnen gereserveerd worden om in voorkomen- de gevallen een hogere vergoeding toe te kennen dan er op grond van de regeling beschikbaar wordt gesteld. De bijdragen dienen echter te allen tijde beschikbaar gesteld te worden als vergoeding in de verhuis- en her- inrichtingskosten. Van de besteding van de gelden dienen de besturen van de korporaties aan de gemeente verslag te doen. Op deze wijze wordt de bestaande praktijk onder de voormalige regeling voor verhuis- en herinrichtingskosten gekontinueerd. Wij stellen u voor de subsidietoekenning in het kader van de onderhavige -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 115