Wo 24 september 1987 113 onvei1igheid)Aangezien het merendeel van de benodigde gegevens ten be- hoeve van een analyse van de bestaande situatie voorhanden is, er de af- gelopen jaren al het nodige is gedaan en er "voorbeelden" liggen van el- ders, is het opstelien van een dergelijk verkeersvei1igheidsplan een ak- tiviteit welke op eigen kracht met een beperkte tijdsbesteding op afzien- bare termijn is te volbrengen. In het VVP zal ook aandacht geschonken worden aan de vraag of samenwerking op regionaal niveau zinvol is en op welke wijze dit dan zou moeten ge- schieden. Het bevorderen van de verkeersvei1igheid kost geld. Dat met (een deel van) deze aktiviteiten extra kosten gemoeid zullen zijn, staat vast. Hoewel het van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat te verkrijgen Startgeld 26.000,--) en de eventuele resultaatpremies (5% minder slachtoffers betekent 25.000,30.000,--) in principe vrij besteedbaar zijn, menen wij dat deze gelden in een nieuw op te rich- ten Verkeersveiligheidsfonds gestort moeten worden. De gelden uit dit fonds kunnen dan gebruikt worden voor het bekostigen van de met de Aktie -25% samenhangende aktiviteiten op de diverse terrei- nen (mens, weg, voertuig, omstandigheid) Wij stellen u voor in het kader van de Aktie -25% uit het MVP 1987-1991 aktief mee te werken aan het mede realiseren van de landelijke taakstel- ling om het aantal slachtoffers in het jaar 2000 met 25% te verminderen, en wel op de wijze als hierboven omschreven. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -5-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 129