Voorstel van agenda afgevoerd. 5e afd. 24 september 1987 SUBSIDIEVERZOEK TIJDELIJKE PEUTERGROEP "HET HONK" 105 Heemstede, 15 september 1987. Aan de raad, De Stichting Sociaal-Kultureel Werk Heemstede heeft ons verzocht medewer- king te verlenen bij het verkrijgen van een subsidie ad. 2.020,ten behoeve van een extra peutergroep van 9 kinderen in "Het Honk" voor de periode van augustus t/m december 1987. In het Sociaal-Kultureel Programma 1987 en in de Notitie peuterspeelza- len van december 1986 is reeds gewezen op de wenselijkheid van bovenge- noemd tijdelijk subsidie i.v.m. de afbouw van het aantal groepen in "Het Honk" ten behoeve van de Blizzard. Mede naar aanleiding hiervan is voor de periode januari t/m juli 1987 het gevraagde subsidie reeds verstrekt. Bij wijze van experiment is de stichting in september 1987 begonnen met 1 groep (9 kinderen) halve dagopvang. De stichting heeft ten behoeve van de halve dagopvang 2 peutergroepen (18 kinderen) ingeleverd, waardoor dat experiment budgettair neutraal was. Uit voorliggend verzoek blijkt nu dat dit budgettair neutrale uitgangs- punt in feite door de stichting niet is gehanteerd. Dit is niet gebeurd om de afbouw van de 2 peutergroepen t.b.v. de halve dagopvang soepel te laten verlopen. In verband hiermede, stellen wij u voor om in te stemmen met een êênmali- ge tijdelijke uitbreiding van het aantal peutergroepen met één. Het subsidie zal gedekt kunnen worden uit het budget sociaal-kultureel werk 1987. Voor de goede orde wijzen wij u erop, dat het in onze bedoeling ligt voor het jaar 1988 een uitgebreid onderzoek in te stellen naar de behoefte aan peuterspeelzalen in Heemstede. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 19