4e afd. 24 september 1987 106 Het gymnastieklokaal van de Berkenrodeschool zal niet worden overgedra- gen. Het bestuur van de Stichting Algemeen Bijzonder Onderwijs stelt evenmin als het bestuur van de Stichting R.K. Onderwijs te Heemstede prijs op het beheer van het lokaal. De gemeente zal het gymnastieklokaal derhalve blijven beheren en de rijksvergoeding voor het lokaal ontvangen. Het gymnastieklokaal zal voor het gymnastiekonderwijs van de nieuwe school en de St. Jozefschool gebruikt worden. Het schoolbestuur verzoekt u voorts de financiële middelen beschikbaar te stellen voor de aanschaf van onderwijsleerpakketten en meubilair. Ingevolge het bekostigingsstelsel basisonderwijs mag een nieuwe school gesticht volgens de planprocedure, nieuw meubilair, nieuwe onderwijs- methoden etc. aanschaffen. De gemeente ontvangt hiervoor een normvergoeding van het rijk. Deze ver- goeding is gebaseerd op het aantal formatieplaatsen bij de nieuwe school c.q. het aantal in gebruik te nemen lokalen. Indien het rijk de ingebruikname van het schoolgebouw aan de Van der Waalslaan goedkeurt, betekent dit dat de kosten voor de eerste inrich- ting tot het bedrag van de Londo-normen door het rijk vergoed zullen wor- den. Aangezien geen andere verzoeken tot het plaatsen van voorzieningen op het overzicht vermeerdering huisvesting zijn ingediend, betreft het huis- vestingsplan voor de planperiode 89/91 slechts één voorziening. Evenals voorafgaande jaren moet voor het plan gebruik gemaakt worden van het standaardformulier van het ministerie. Dit formulier ligt voor u ter inzage. Wij stellen u voor het overzicht vermeerdering huisvesting 1989/1990/ 1991 vast te stellen overeenkomstig dit formulier. Om financiële konsekwenties voor de gemeente te vermijden, stellen wij u voor daarbij te bepalen, dat de in het huisvestingsoverzicht genoemde voorziening alleen voor uitvoering in aanmerking komt voorzover de minis- ter hieraan zijn goedkeuring geeft en dan slechts tot het bedrag waarvoor de minister middelen beschikbaar stelt. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 22