4e afd. 24 september 1987 5. De heer P.H.R. Schuurmans, en mevrouw M.J. Schuurmans-Haasdonk 108 Reclamanten maken de navolgende bezwaren: 1.1 Volgens artikel 1, lid 1 en 3, behoort het gehele gebied binnen de in lid 1 aangegeven grenzen tot het plangebied, dus ook de "witte vlekken" op de kaart. In de voorschriften worden deze gebieden niet uitgezonderd als gevolg waarvan dit op de plankaart evenmin mag gebeuren. De openge- laten lokaties zullen op grond hiervan alsnog in dit plan van bestem- mingen moeten worden voorzien en op de plankaart moeten worden inge- tekend. 1.2 Een van de essentiële kenmerken van een bestenmingsplan is de onder- linge samenhang van de bepalingen van het plan. Deze is niet langer gewaarborgd indien een aantal lokaties uit het plan gelicht worden. 1.3 De gemeente handelt in strijd met haar rechtsplicht door bedoelde gebieden uit het plan te lichten, temeer daar voor deze lokaties reeds uiterst concrete ontwerp-bouwplannen ter inzage hebben gelegen. Hier- door kunnen de concrete beleidslijnen al voldoende worden aangegeven (hetgeen het doel van een bestemmingsplan is). Het niet opnemen van de gebieden is daarom onnodig en niet te rechtvaardigen. 1.4 De samenhang tussen het onderhavige plan en het in een volgende fase te maken plan voor de uitgelichte gebieden, kan in gevaar komen. Dit blijkt uit het feit dat een van de uitgelichte lokaties (rond het Beatrixplantsoen) in de toelichting is beschreven als een onderdeel van de groene as, welke zowel functioneel als visueel, beide plandelen aaneen voegt. 1.5 Voor de uitgelichte gebieden zal de weg voor een artikel 19-procedure (anticipatie) worden gevoigd, hetgeen een oneigenlijk gebruik is, temeer nu deze gebieden met behulp van artikel 11 W.R.O. eenvoudig in het onderhavige plan kunnen worden opgenomen. Dit levert strijd op met een algemeen beginsel van behoorlijk bestuur (détournement de pouvoir). - 9 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 35