4e afd. 24 september 1987 108 De concrete bouwplannen, waarvan reclamanten spreken, zijn niet ter inzage gelegd, maar zijn tijdens een raadscoranissie-avond informeel in de hal van het gemeentenhuis getoond en dragen een schetsmatig karakter. Van een verregaande concretisering was derhalve geen sprake. Door maatregelen te treffen, welke onnodige vertraging tot een mini- mum beperken, kan de gemeente niet verweten worden in strijd met haar rechtsplicht te handelen, te meer daar is toegezegd dat voor bedoelde gebieden een aparte bestemmingsplanprocedure, met alle rechtswaar- borgen, zal worden gestart. Zie overigens het antwoord bij bezwaarschrift 2 ad 1. ad 1.4 Zoals onder 1.3 is uiteengezet, heeft de gemeente zich genoodzaakt gezien in te spelen op actuele ontwikkelingen. Door de gekozen oplos- sing <s een flexibel handelen mogelijk, zonder dat dit echter op enigerlei wijze de hoofdlijnen van het gebied behoeft aan te tasten. De samenhang van de plannen is een zorg van de gemeente. Tijdens de procedure van het onderhavige plan kan hierop echter niet worden vooruitgelopen (zie eveneens hierna 1.8). ad 1-5 0p grond van het in 1.3 gestelde biedt een artikel 11 plan i.c. geen oplossing, geen zekerheid over de exacte invulling, terwijl daar- naast kan worden vastgesteld dat in het vigerende plan eveneens sprake is van woningbouw; aan de toelichting kan echter worden ontleend dat dit plan niet meer voldeed aan de eisen zoals die voor het onderhavige plan zijn gesteld. ad 1.6 Zie het antwoord bij bezwaarschrift 2 ad 1. ad 1.7 Ten aanzien van artikel 11 wordt verwezen naar het gestelde in 1.3 ad 1.8 en 1.5. Overleg met belanghebbenden gaat voor wat betreft rechtsbe- scherming en rechtszekerheid minder ver dan het volgen van de in het plan voorgestelde bestenmingsplanprocedure in combinatie met de anti- cipatie-procedure. Bij de laatste heeft een ieder inspraakmogelijkheden om zijn bezwaren kenbaar te maken bij de Raad (artikel 23 en 24 W.R.O.) voordat een en ander wordt vastgesteld. - 16 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 42