fd. 24 september 1987 108 INLEIDING Dit besteinmingsplan Merlenhoven 1987 omvat het gebied, dat is gesitueerd in het zuidelijk deel van het gemeentelijk grondgebied en ligt aan de Glipper Dreef die in noord-zuid richting door de gemeente Heemstede loopt. Deze weg ligt in het verlengd.e van de Heemsteedse Dreef en de Binnenweg en verbindt buurtschap de Glip en de noordelijk gelegen delen van Heemstede. Het gebied wordt aan twee zijden door water begrensd. Aan de oostzijde de Ringvaart, en in het noorden de Van Merlen- vaart. Ten westen is het gebied begrensd door de Glipper Dreef, terwijl de Dr. Schaepmanlaan de zuidelijke begrenzing vormt (zie figuur 1). Op 28 augustus 1975 stelde de raad van de gemeente Heemstede een bestemmingsplan vast voor dit gebied. Met dit plan werd beoogd ruim 400 woningen te bouwen, voor 50% in de vrije sector-sfeer en voor 50% in de premiekoopwoning-sfeer Gedeputeerde Staten onthielden bij hun besluit van 12 oktober 1976, Afdeling I nr. 123 hun goedkeuring aan dat bestemmingsplan. Zij overwogen dat woningbouw ten behoeve van de bevolking in Zuid-Kennemerland in dit gebied priori- teit had boven de natuurwaarde van het terrein in biologi- sche samenhang met de achterliggende bossen. Omdat echter de verdeling over de financieringscategorieen onvoldoende garantie bood, dat het plan voorzag in de behoefte van de bevolking in Zuid-Kennemerland, werd goedkeuring onthouden. Bij Koninklijk Besluit van 2 januari 1979 nr. 67 bevestigde de Kroon de principiele prioriteitsstelling van Gedeputeerde Staten. Aangezien inmiddels was gebleken, dat ook woningwet- woningen konden worden gebouwd en dat de niet-gesubsidieerde woningen bij voorrang aan woningzoekenden, die economisch aan Heemstede gebonden zijn, zouden worden toegewezen, heeft de Kroon het plan alsnog gedeeltelijk goedgekeurd. Alleen de Glipper Dreef en een aantal voorschriften vielen buiten de goedkeuring. Door de betrekkelijk lange goedkeuringsfase was het oor- spronkelijke projekt financieel-economisch niet meer haalbaar. Een andere verkavelinsopzet en enige verdichting werd noodzakelijk. Dit heeft geleid tot het nu voorliggende bestemmingsplan. Alleen in het zuidelijk gedeelte kon de hoofdopzet gevolgd worden, evenwel met tal van veranderingen ten aanzien van wegenbeloop, parkeren, architektuur en ontsluiting. De ruimte die in het vorige plan voor een school was gereserveerd, is nu voor woonbebouwing opgenomen. - 57-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 83