afd. 4e afd. 24 september 1987 3. BESCHRIJVING VAN HET PLAN 31 HOOFDOPZET Merlenhoven is te karakteriseren als een woongebied met duidelijke verschillen qua woningtype, verkaveling en ontsluiting van het noordelijke gedeelte ten opzichte van het zuidelijke gedeelte. De belangrijkste samenvoegende struktuurelementen van het gebied zijn de wijze van inrichten van de groenstrook lan de Ringvaart en langs de Glipper Dreef, terwijl globaal genomen door het gehele gebied een 'groene' as in noord-i richting loopt die zowel functioneel als visueel beide gedeelten aaneenvoegt. Gezien het verschil in karakter tussen de twee gedeelten worden deze hierna apart beschreven, na een algemene beschrijving van de verkeerssituatie. 32 VERKEER Ontsluitinq Het plangebied wordt ontsloten vanaf de Glipper Dreef doo: twee straten. Deze verzamelen ieder het verkeer van en na zo'n 300 woningen. De verkeersintensiteit bedraagt maxima ongeveer 1500 mvt/etmaal. De intensiteit van het autoverk en de breedte van de straten zijn zodanig dat menging var auto- en fietsverkeer goed mogelijk is en de straten vooi voetgangers goed oversteekbaar zijn. De ligging van de straten garandeert dat het autoverkeer min mogelijk gebruik maakt van de woonerven. Deze kunnen daardoor als zeer verkeersarm worden gekenschetstDeze geringe (auto)verkeersintensiteit maakt speciale langzaai verkeerroutes overbodig, temeer daar de woonerven tezauner met de verzamelstraten een netwerk vormen met zeer gerinc maaswijdte (50-100 m) Parkeren Voor het aantal parkeerplaatsen is uitgegaan van een non van 1,3 ppl. per woning. In het noordelijk gedeelte is op grote schaal parkeren oi eigen terrein toegepast, namelijk voor bijna 50% van de woningen. Voor deze woningen is nog 0,3 ppl. per woningt openbaar terrein nodig. In het zuidelijke gedeelte is gef parkeren op eigen erf aanwezig. Grotere concentraties van parkeerplaatsen zijn zoveel mogelijk vermeden.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 86