24 september 1987 108 De laatste categorie is met name aan de noordzijde van het plangebied gesitueerd teneinde een transparante bebouwing met doorkijk op de Van Merlenvaart en de Ringvaart mogelijk te maken. De structuur voorziet verder in een aantal pleinvormige ruimtes, veelal ter beeindiging van de woon- straten vanaf de centrale ruimte. Hier zijn ook de speel- plekken gesitueerd. Uitbreidinqsmogeliikheden Het verkavelingsplan en de architektonische ontwerpen bieden een beperkt aantal mogelijkheden de nu ontworpen woningen uit te breiden. Waar de woningen onder een hoek van 45 graden ten opzichte van elkaar staan kan de tussenliggende ruimte bebouwd worden. Voor alle woningtypen bestaat de mogelijkheid de dakverdie- ping uit te breiden, door het plaatsen van een dakkapel. Voor het woningtype aan de van Merlenvaart ter weerszijden van de hoofdas bestaat de mogelijkheid een platte afdekking tussen de kappen aan te brengen, waardoor de beeindiging van de as benadrukt kan worden. Dakkapellen in plaats van deze bouwmogelijkheid zijn hierevenals bij de andere woningen met een dwarskap, bij voorkeur aan de buitenzijdevan het dak te situeren. Bij de overige woningen is voorzien in dakkapellen aan voor- en achterzijde. Aan de voorzijde is de breedte beperkt tot 1.50 m. Aan de achterzijde mag de breedte van een dakkapel gelijk zijn aan de in het woningontwerp geprojecteerde dakopeningen en de daartussen gelegen ruimte. Zo kan een dakkapel van 3.00 m breed ontstaan. Vanwege het stedebouwkundig karakter dat aan de verkaveling en aan de verschijningsvorm van de woningen ten grondslag ligt, geldt als voorwaarde, dat de dakhelling niet mag worden gewijzigd. - 63

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 89