afd. 4e afd. 24 september 1987 4. GELUIDHINDER Het plangebied ligt zowel binnen de invloedssfeer van 2 gezoneerde wegen: de Glipperdreef en de Bennebroekerdijk binnen de invloedssfeer van de betonfabriek 'de Cruquius Dit betekent dat woningen en andere geluidgevoelige voor! ningen langs deze wegen en binnen het invloedsgebied van betonfabriek moeten voldoen aan de terzake geldende eiser van de Wet geluidhinder De woningen in het zuidelijk deel, die overeenkomstig he: geldend plan zijn gebouwd, worden in het kader van de We geluidhinder tot 'bestaande situaties' gerekend. Voor de bestaande situaties bedraagt de voorkeursgrenswaarde 55 dB(A) (exclusief het gestelde in artikel 103 van de Wet geluidhinder In de overige gevallen, waarbij de woningen nog niet geprojekteerd zijn in een vastgesteld bestemmingsplan, i: sprake van nieuwe situaties. Hierbij bedraagt de voorkeu: sgrenswaarde 50 dB(A) (exclusief het gestelde in art. 10 van de Wgh) 4.1 Weqverkeerslawaai t.q.v. de Glipperdreeef In het bestemmingsplan Merlenhoven ligt de wijkstruktuun 'de GlipperdreefDe breedte van de zone langs de Glippe dreef bedraagt 200 m. Binnen deze zone dienen geluidgevoe lige objekten aan de Wet geluidhinder te voldoen. Voor het akoestisch onderzoek met betrekking tot het bestemmingsplan 'Merlenhoven' is een prognose opgesteld de te verwachten toekomstige verkeersintensiteiten. Bij verkeersprognose wordt onderscheidt gemaakt tussen verkeer ten gevolge van nieuwe bestemmingen in of ii nabijheid van het plangebied, die verkeer oproepen naar verwachting van de Glipperdreef gebruik gaat m( en bestaand verkeer dat gebruik maakt van de Glipperdn Op basis van deze prognose bedraagt de totale hoeveelheii verwachten verkeer 12.500 mvt/etmaal die als volgt zijn onderverdeeld: 9460 mvt/etmaal door autonome groei' 3100 mvt/etmaal ten gevolge van nieuwbouw Bij de verdeling over de verschillende verkeerscategoriei en de dag- en nachtsituatie is uitgegaan van een normaal dit soort wegen voorkomend verkeerspatroon. De gehanteeri gegevens staan in bijlage 1 weergegeven.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 90