îfd. 4e afd. 24 september 1987 1) Ove onir maa met In de huidige situatie liggen in het pian Merlenhoven ca. vei woningen in het gebied met een geluidsbelasting tussen de WRC en 60 dBAIndien in het kader van de Hinderwetvoorwaar; bet eisen worden gesteld aan de portaalkraan is te verwachten de dat deze bron van impulsachtig en tonaal geluid sterk hie gereduceerd wordt. In dat geval zal het tonale en impuls- inc achtige karakter van het geluid in het plan Merlenhoven m Voc meer optreden. Hierdoor zal de geluidsbelasting, B-j, op a plé immissiepunten ca. 8 dB(A) dalen en liggen alle woningen aar buiten de 55 dB(A)-contour. onc ver 4.4 Conclusies uit akoestisch onderzoek Merlenhoven on1 Uit de akoestische onderzoeken blijkt dat de geluidsbelas ting aan de gevels van de woningen t.g.v. zowel het ver- keerslawaai van de Benenbroekerdijk als de Glipperdreef ti hoog is. De overschrijding van de voorkeursgrenswaarde zo door 3 maatregelen beperkt kunnen worden. a. het verminderen van de verkeersintensiteit; b. het vergroten van de afstand tussen de bebouwing en: weg c. het aanbrengen van geluidbeperkende voorzieningen. ad a.Gesteld kan worden dat de verkeersontwikkeling op de Glipperdreef zoals deze zijn geschetst onvermijdeliji zijn. De verkeersintensiteit op de Bennebroekerdijk echter zal in de toekomst door een nieuw verkeerscin latieplan voor het betreffende industrieterrein aani Bennebroekerdijk en Haarlemmermeer afnemen. ad b.Voor het noordelijk deel is, gezien de economische omstandigheden, heroverweging ten aanzien van de verkaveling noodzakelijk gebleken. Deze heroverwegii; heeft geleid tot een verdichting van de verkaveling. Het scheppen van een grotere afstand tussen bebouwiri en weg, is niet te combineren met deze noodzakelijke verdichting. Afstandsvergroting is echter ook uit stedebouwkundige overwegingen ongewenst, aangezien di bebouwing langs de Glipperdreef als een geheel be- schouwd moet worden. ad c.Het aanbrengen van geluidbeperkende voorzieningen in het overdrachtsgebied zal een zeer discontinu beeld oproepen. Het zal in concreto gaan om een tweetal geluidsbeperkende voorzieningen van resp. 50 en 100i lengte en een hoogte van 2.50 m. Deze voorzieningen zuilen niet in het beeld van de woonbebouwing langs Glipperdreef passen. Voorts zullen deze voorzieninge: de zichtrelatie met het park Groenendaal in ernstige mate verstoren.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 92