afd. 4e afd. 24 september 1987 108 ad Het 5. OVERLEG MET DE BEVOLKING Op 3 december 1985 is een informatie-avond betreffende he ontwerp-bestemmingsplan gehouden. Hierbij waren ongeveer 40 belangstellenden aanwezig. Over de volgende punten is uitgebreid gesproken: a. het uitbreiden van de woningen en het bouwen op gror met de bestemming "Tuin" b. het parkeren; c. de verkeerssituatie; d. het bouwplan voor het middengebied en het plan voor 80 appartementen. Met betrekking tot deze punten is het volgende opgemerkt gevraagd, respektievelijk geantwoord. Onderstaande samenv ting is geen woordelijk verslag, maar geeft de strekking het besprokene weer. ad a. Het ontwerp-bestemmingsplan laat op de bestemming "Tuin" alleen bouwwerken, geen gebouwen zijnde, toe. Verzocht wo' dit te verruimen, zodat de mogelijkheid bestaat bergingen en/of garages te bouwen, dan wel de woning uit te breiden Hieraan is grote behoefte. In het huidige plan worden de belangen van de bewoners ondergeschikt gemaakt aan de belangen van de stedebouwkui digen. Door de relatief hoge bebouwingsdichtheid van het plangebied wordt in het ontwerp-bestemmingsplan getracht de nog aanwezige openheid te garanderen doc bergingen, garages en uitbreidingen van woningen uit a(- sluiten. Doordat de woonblokken onder een hoek van ten opzichte van elkaar zijn gebouwd, ontstaan op oE verschillende plaatsen onregelmatige begrensde "groe binnengebieden. Wanneer hier bebouwing wordt toege- staan, anders dan het plan aangeeft, zullen onder ti verschillende hoeken bouwwerken verschijnen. Hierdoc zal de openheid geweld worden aangedaan. Serres zijn wel toegestaan, omdat zij een zodanige konstruktie e verschijningsvorm hebben dat hierdoor de openheid ni verloren gaat. Om vorenstaande reden is ook de hoogte van erfafsche dingen beperkt. Alleen direkt achter de woningen mogc 1.80 m hoge schuttingen worden opgericht, voor het overige bedraagt de maximaal toegestane hoogte 1201 Bezien zal worden of kleine gebouwtjes met een bepaa voorgeschreven maximale hoogte en oppervlakte toeges

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 94