afd. 24 september 1987 108 van het plan daarmee teveel te schaden. Door het toestaan van dergelijke bouwwerken wordt tegemoet gekomen aan de wensen van veel bewoners. ad b. Het aantal parkeerplaatsen in de wijk is onvoldoende. Sommige plaatsen zijn niet, andere zijn op een andere plaats aangelegd. Het is inderdaad juist dat niet alle parkeerplaatsen op de geprojekteerde plaatsen zijn aangelegd. Om diverse redenen, zoals de loop van rioleringen en leidingen, het beplantingsplan en de erfgrenzen, zijn sommige parkeerplaatsen ergens anders aangelegd. In het oorspronkelijke plan waren 350 parkeerplaatsen op de openbare weg geprojekteerd. Zoals het er nu naar uit ziet, zullen er 348 plaatsen worden gerealiseerd, zodat niet gesteld kan worden dat er beduidend minder plaatsen worden aangelegd. Het kan wel zo zijn dat op een bepaalde plaats wat meer en elders wat minder plaatsen worden aangelegd. In dat geval moet de auto iets verder van de woning worden geparkeerd. Dit hoeft echter geen problemen op te leveren. Geen enkele woning heeft overigens een eigen openbare parkeerplaats Aangezien nog niet alle parkeerplaatsen zijn aangelegd en niet alle wonigen gebouwd, is het moeilijk te overzien of er werkelijk een tekort aan parkeerplaatsen is. Indien zich t.z.t. grote problemen voordoen, kan (jit altijd worden gemeld. Bezien zal dan worden of de klacht tericht is en zo ja, op welke wijze het probleem verholpen kan worden. Vooralsnog wordt er echter vanuit qegaan dat het geprojekteerde aantal parkeerplaatsen voldoende is. Voordat alle bouw- en aanlegaktiviteiten zijn afgerond, moet wellicht op provisorische wijze worden geparkeerd. Het wordt niet direkt wenselijk geacht om nu reeds groenvoorzieningen om te zetten in parkeerplaatsen. Dit zal naar alle waarschijnlijkheid ook op bezwaren kunnen stuiten bij de bewoners welke meer waarde hechten aan het groen dan aan het parkeren van hun auto's. ad c. De verkeerssituatie op de Glipper Dreefde aansluiting voor de Belle van Zuylenlaan op de Dreef en het Beatnxplantsoen is gevaarlijk. Ook komen in sommige straten vreemde situa- ties voor (bijv. toegang Joh. Westerdijklaan De verkeerssituatie op de Glipper Dreef is niet ideaal. Het ligt in de bedoeling deze weg t.z.t. te rekonstru- eren De wijze waarop dit zou kunnen gebeuren, is aangegeven in het op de kaart getekende dwarsprofiel. 1 - 69 - 1

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 95