4e afd. 24 september 1987 108 Het voor de rekonstruktie benodigde geld (ongeveer 1,5 a 2 miljoen gulden) is nog niet beschikbaar Vooruitlopend op deze totale rekonstruktie zal de aansluiting van de Belle van Zuylenlaan op de Glipper Dreef worden verbeterd. Afspraken omtrent de uitvoerit zijn reeds gemaakt. Het omdraaien van de voorrangssituatie op de split- singen van de Glipper Dreef met de Belle van Zuylenlaa: en de Aletta Jacobslaan is, gelet op de funktie en de aard van de Glipper Dreefniet logisch. Het ligt niet in de bedoeling snelheidsremmende maatregelen te nemen op het Beatrixplantsoen. De situatie is momenteel wellicht rommelig en onover- zichtelijk. Dit alles zal verbeteren na de bouw van he appartementenkomplex en de aanleg van de trottoirs. Voorlopig is het misschien nog even behelpen. Derge- lijke situaties komen echter vaker voor in een nieuw- bouwwijk waar nog niet alles is gebouwd en aangelegd. De relatief hoge woningdichtheid heeft ook invloed op de beschikbare openbare ruimte. Dit heeft soms tot gevolg dat niet alle situaties optimaal zijn. Er is getracht een zo goed mogelijk kompromis te vinden tussen groenvoorzieningen, parkeerplaatsen en rijbaan. Verruiming van de ene voorziening, betekent minder ruimte voor een andere voorziening. Onaanvaardbare situaties komen echter niet voor. De bewoners zullen zich op de inrichting moeten instellen. ad d. Gevraagd wordt of de genoemde bouwplannen doorgang zullen vinden, zo ja wanneer, en zo nee, wat er dan gebeurt. Moet bij een aanpassing van de bouwplannen het bestemmingsplan worden gewijzigd? Voor de appartementen in het middengebied is een bouwvergunning verleend. De bouw kan derhalve worden gestart. Dit is echter uitgesteld in verband met de verkoopresultaten tot op heden. De verwachting is dat het plan normaal doorgang zal vinden. Het college heeft nog niet gesproken over een eventuele andere invulling, omdat dit thans nog niet aktueel is. Voor een andere invulling van het terrein of voor een ander gebouw dient het bestemmingsplan te worden aangepast. Zolang het plan in voorbereiding is, kan di op eenvoudige wijze geschieden. Nadat het plan is vastgesteld, moet dit via de in de Wet op de Ruimte- lijke Ordening omschreven weg plaatsvinden. Het is echter gewenst - en ook het streven - om op het moment van de vaststelling duidelijkheid te hebben omtrent de invulling van het terrein, zodat niet onnodig onzeker- heden worden ingebouwd.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 96