d. 4e afd. 24 september 1987 II Wat is een bouwwerk, geen gebouw zijnde, en wat is een gebouw? Deze vraag is niet in zijn algemeenheid te beantwoor- den. In konkrete gevallen zal aan de hand van de Woningwet en de bouwverordening toelichtingen) alsmede aan de hand van de beschikbare jurisprudentie worden bezien hoe het aangevraagde of reeds gebouwde bouwwerk moet worden aangemerkt. Kan men via het bestemmingsplan worden verplicht de auto o eigen terrein neer te zetten? Neen, een bestemmingsplan kan een dergelijke verplick ting niet opleggen. Waarom zijn er geen carports toegestaan voor de woningen a het Beatrixplantsoen? Uit stedebouwkundig oogpunt is het ongewenst om ter plaatse dergelijke bouwwerken te hebben. Bovendien za veelal de ruimte ontbreken. Als derde bezwaar kan worden genoemd dat het verkeerskundig bezien ongewens is op een straat met een funktie in de verkeersafwik) ling veel in/uitritten te hebben. Behoort de Glipper Dreef tot het plangebied, en zo ja waai is het vrijliggende fietspad zo dicht bij de woningen gepland? De Glipper Dreef behoort tot het plangebied. Mede uit verkeerstechnisch oogpunt is het gewenst deze straat te richten overeenkomstig het op de kaart aangegeven dwarsprofiel. Volgens dit profiel komt de rijbaan op een afstand vî 8.70 m vanaf de bestemmingsgrens tuin/openbaar groen liggen. Van een fietspad is weinig overlast te verwai ten. Kunnen de in het plan geprojekteerde groenvoorzieningen zonder meer worden omgezet in parkeerplaatsen? Neen, hiervoor dien het ontwerp-bestemmingplan gewij zigd te worden. Kunnen er op basis van het vigerende bestemmingsplan bouwvergunningen worden verleend? Niet zonder meer i.v.m. de aanhoudingsplicht ingevol het geldende voorbereidingsbesluitwelke plicht vervalt als het ontwerp-plan niet tijdig ter visie wordt gelegd.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 98