WE 29 oktober 1987 120 aanbeveling van burgemeester en wethouders, de commissie gehoord. Bij de eerste samenstel1ing van de commissie geschiedt de benoeming op aanbeveling van burgemeester en wethouders. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd adviseurs aan de commissie toe te voegen. Artikel 4. De zittingsduur van de leden is gelijk aan die van de leden van de ge- meenteraad. Voor de eerste maal heeft de benoeming plaats voor de duur van het resterende deel van de lopende zittingsperiode van de gemeente- raad. De leden zijn dadelijk herbenoembaar voor een aansluitende zit- tingsperiode, met dien verstande dat zij ten hoogste drie aaneengesloten zittingsperioden lid van de commissie kunnen zijn. Het lidmaatschap van de commissie eindigt tussentijds: a. op eigen verzoek; b. bij verlies van de hoedanigheid waarin de benoeming plaatsvond. Het lid dat ontslag vraagt, blijft zo mogelijk in functie totdat zijn opvolger is benoemd, doch niet langer dan drie maanden nadat hij zijn besluit tot ontslagneming aan de gemeenteraad heeft medegedeeld. Indien zich tussentijds een vacature in de commissie voordoet, wordt binnen drie maanden daarin voorzien. Een in een tussentijdse vacature benoeind lid treedt af op het tijdstip waarop zijn voorganger had moeten aftreden. Artikel 5. De commissie kiest uit haar midden twee leden, waaronder een plaatsver- vangend voorzitter, die tezamen met de voorzitter het dagelijks bestuur vormen. Het dagelijks bestuur is belast met de dagelijkse werkzaamheden van de commissie en is daarvoor verantwoording schuldig aan de commissie. Tot de dagelijkse werkzaamheden worden in elk geval gerekend: abet voorbereiden van de beraadslagingen en besluiten van de commissie; b. het uitvoeren van de besluiten van de commissie.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 22