Wo 29 oktober 1987 VASTSTELLING (NIEUWE) BOUWVERORDENING 122 Heemstede, 8 september 1987. Aan de raad, Door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten is een ingrijpende wijzi- ging van de Model-bouwverordening voorbereid. Voor een motivering van het wijzigingsvoorstelde wijzigingen in de bouwverordening en toelichting kan kortheidshalve verwezen worden naar de V.N.G.-circulaire, welke wij bij ons voorstel hebben toegevoegd. Teneinde aan het streven, om tot een zo groot mogelijke unificatie van bouwvoorschriften te komen recht te doen, is in het ontwerp-besluit ge- kozen voor een zeer beperkt aantal afwijkingen ten opzichte van het VNG- model. Wij geven u in overweging deze afwijkingen van de model-bouwver- ordening over te nemen in de Bouwverordening waarbij wij ter motivatie het volgende kunnen vermelden. De maximaal toelaatbare hoogte van erfafscheidingen is in alle actuele Heemsteedse bestemmingsplannen 1.80 m. Artikel 14 (handelend over bouwwerken waarvoor geen bouwvergunning nodig is) ware aan dit gegeven aan te passen. Bij raadsbesluit van 25 februari 1982 is een gedeelte van de V.N.G.-tekst van artikel 15a (hetwelk regelt welke gegevens, betreffende degenen die bouwen, een aanvraag om bouwvergunning dient te bevatten), derde aandachtsstreepje, niet bekrachtigd. Het betrof "en de namen en adressen van anderen die deelnemen aan het bouwen". Deze zienswijze dient o.i. gehandhaafd te blijven. Artikel 53 (regelende de afmetingen van bergingen) kende reeds een gewijzigde redactie qua maatvoering en vrijstel1ingsbevoegdheid waarvan wij van oordeel zijn dat deze gehandhaafd dient te blijven. Artikel 302 (hoogte, aard, constructie en onderhoud van erf en terrein- afscheidingen) dient in verband met bovengenoemde wijziging van artikel 14 aangepast te worden. De bij raadsbesluit van 28 juni 1984 vastgestelde uitgebreide redactie van artikel 367 (welke zich richt op het voorkomen van overlast in het algemeen), zulks in verband met het beperken van overlast door het ge- -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 37