APZ 29 oktober 1987 116 Aanvraag uitkerinq. Artikel 13. 1. Burqemeester en wethouders beslissen over de toekenning van uitkering op schriftelijke aanvraag door de belanghebbende. De stukken die bur- gemeester en wethouders nodig achten voor de behandeling van de aan- vraag dienen door of vanwege de belanghebbende te worden overgelegd. 2. Burgemeester en wethouders brengen hun beslissing op de aanvraag schriftelijk ter kennis van de belanghebbende. llitbetalinq uitkerinq. Artikel 14. 1. De uitkering, over een maand berekend, wordt in maandelijkse termij- nen uitbetaald. Met toestemming van de belanghebbende kan de uitbe- taling in langere termijnen geschieden. 2. De uitbetaling van de uitkering geschiedt door burgemeester en wet- houders. Andere verplichtinqen. Artikel 15. 1. De belanghebbende, die in het genot is van een uitkering ingevolge deze verordening, is verplicht van het ter hand nemen van enige ar- beid of bedrijf terstond mededeling te doen aan burgemeester en wet- houders onder opgave, voorzover mogelijk, van de inkomsten, die hij uit die werkzaamheden zal genieten. Zijn de inkomsten niet vooraf op te geven, dan doet hij tijdig vöôr het verschijnen van elke uitke- ringstermijn opgave van de inkomsten, die hij sinds het ter hand ne- men van de werkzaamheden of sinds de vorige opgaven heeft genoten. Burgemeester en wethouders geven nadere voorschriften aangaande het doen van medelingen door de belanghebbende met betrekking tot de in- komsten uit of in verband met arbeid of bedrijf. 2. Burgemeester en wethouders kunnen bij de vaststelling van het bedrag van de vermindering van de opgave van de belanghebbende afwijken. 3. Zolang de belanghebbende de leeftijd van 57,5 jaar nog niet heeft be- reikt, dient hij zich te houden aan de voorschriften die burgemeester en wethouders geven met het doel belanghebbende weer in het arbeids- proces te doen opnemen. 4. De belanghebbende aan wie een uitkering is toegekend, stemt door het aanvaarden van de uitkering ermee in, dat allen, die daarvoor naar het oordeel van burgemeester en wethouders in aanmerking komen, om- trent zijn omstandigheden alle inlichtingen geven, welke voor de uit- voering van deze verordening noodzakelijk zijn. Artikel 16. Indien de belanghebbende langer dan een jaar wegens ziekte verhinderd is geweest arbeid te verrichten, kan hij door burgemeester en wethouders worden verplicht zich geneeskundig te doen onderzoeken dan wel zich aan een geneeskundig onderzoek volgens de bepalingen van de pensioenwet te onderwerpen. -8-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 8