APZ 25 februari 1988 20 AUTOMATISERING GEMEENTEPOLITIE Heemstede, 9 februari 1988. Aan de raad, Ter ondersteuning van alle teams en afdelingen van de politiekorpsen Heemstede-Bennebroek is automatisering dringend noodzakelijk. Hiertoe is in samenwerking met het regionale automatiseringsbureau een automatiseringsplan opgesteld. In dit plan zijn de politiële automati- seringsbehoeften van het samenwerkingsverband opgenomen. Aan deze plan- vorming is een uitgebreid knelpunten-onderzoek voorafgegaan. Het auto- matiseringsplan voor Heemstede-Bennebroek sluit aan bij de regioplannen op dit gebied. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een financiële bijdrage toe- gekend van 169.000,--; dit in verband met het samenwerkingsverband met Bennebroek. Volgens bijgevoegde begroting bedragen de investeringskosten voor de apparatuur 166.439,--. De programmatuur kan gratis worden verkregen van het Regionaal Automatiseringsbureau Politie te Groningen. De overige kosten (opleiding en post onvoorzien) brengen het totaal aan in- vesteringen op 194.049,-- excl. BTW. De kosten voor de gemeente komen hiermee op rond 64.000,-- 232.858,-- inclBTW - 169.000,--). Op lijst II van het Beleidsplari van de gemeente Heemstede is de automa- tisering van de Gemeentepolitie als P.M.-post opgenomen. Voorgesteld wordt een krediet van rond 233.000,-- beschikbaar te stellen en dit krediet te dekken door een beschikking over het fonds gemeente- politie en de rijksbijdrage. De exploitatiekosten bedragen volgens de begroting 26.093,-- per jaar. Deze komen ten laste van het politiebudget Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch. 1

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 41