ZORC.SKCTOK GKMKKNTEWERKEN Motorri jtu igenverzekering Alle bedijfswageiui, ongeacht de levensduur, zijn thans all-risk verzekerd (W.A. casco)De premie bedraagt volgens de begroting 19ÖH 60.000, per jaar (O.W. 50.000,en nutsafdelingen 10.000, De mogelijkheid is aanwezig oin de verzekering te bepérkeu tot het W.A.-gedeel- Le. Indien dit toegepast wordt direkt na aankoop van nieuwe h drijfswagens ont- staat een voordeel aan lagere premie van 30.000,(f ?5.000,O.W. en 5.000,Nutsaidelingen)Mede gezien het geringe aar.tal schadegevall en aan deze wagens stellen wij u voor de bedrijfswagens in het verviiig alleen nog maar W.A. te verzekeren. Het risico van casco-schade blijit dan voor rekening van de gemeente, maar kan worden aigewenteld ten laste vau het fonds onderhoud traktie. In 1906 is besloten de omvang van dit fonds te beperken tot 50.000, Gezien het bovenstaande verdient het aanbeveling deze beperking te laten ver- vallen. C.A.k.-verzekering Op alle onderhanden zijnde werken van de gemeente is een constructie all-risk (C.A.R.) verzekering afgesloten. Bij een eigen risico van 2.500,bedraagt de liuidige premie van deze verzekering 16.500,-- per jaar. Door een verhoging van het eigen risico tot 5.000,- welk bedrag verh.ialbaar is op de aannemer- is een premieverlaging mogelijk van 3.500,-- 2.500,O.W. en 1.000, Nutsafdelingen) Verleturen Bij de buitendienst gaan uren "verloren" bij zgn. onwerkbaar weer. Incidenteel is het wel eens mogelijk dat deze verlet-uren biandere (piek) werkzaamheden kunnen worden ingezet, maar veelal wordt dat pas bekeken op het moment dat die uren bij onwerkbaar weer ontstaan. Wij stellen ons voor deze improduktieve uren zoveel mogelijk te benutten door het opstellen van een onwerkbaar-weer-programma (O.W.l'.). Hierin kunnen werkzaamheden worden opgenomen die wel moeten gebeuren, maar nlet direkt behoeven te worden aangepakt. Zodra zich dan een situatie onwerkbaar weer voordoet, kunnen de vrijkomende uren met behulp van het O.W.P. worden ingevuld. De besparing die hier een gevolg van is.o.a. ten gevolge van minder inhuren van personeel.ramen wij vooralsnog op 5.000, per jaar. Reclame De inkomsten kunnen naar verwachting worden verhoogd iudien reclarneteksten wordeu toegestaan op eigendonunen van de gemeente. Wij deuken hierhij aan reclanie op abri's, glas- en oud papierbakken. Aan inkomsten zal hierme** op jaarbasis vooralsnog een bedrag van 25.000,kunnen worden vcrkregen. Kwekerij en werkplaats In het heroverwegingsrapport 1981 zijn o.a. rapporten opgenomen betrel'lende de Kwekerij en de Werkplaats Reiniging en Vervoer. Deze rupporten werden opgesteld om te bezien of op deze onderdelen besparingen mogelijk waren door een efficiën- cere uianier van werken.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 119