28 april 1988 45 Bijstelling beleidsplan voorjaar 1988 Heemstede, 29 maart 1988. Aan de raad, 11 Inleidinq Hierbij bieden wij u aan een aantal voorstellen met betrekking tot het beleidsplan. Aan de orde komen de samenstelling van de meerjarenlijsten (lijst I en II) en onze voorstellen met betrekking tot de heroverweging van uitgaven en inkomsten. Tot en met 1987 werd bij deze gelegenheid de financiële situatie geaktualiseerd ten opzichte van de (meerjaren) be- groting. In overleg met de commissie voor financiën en beleidsplanning is in januari jl. besloten op een andere wijze te rapporteren over de financiële ontwikkelingen. Zo zal uw raad om de vier maanden op de hoogte gesteld worden van het resultaat van de lopende (meerjaren) begroting. In de aanbiedingsnota in het voorjaar zullen wij ons beperken tot het verstrekken van aktuele financiële informatie. Zo hebben wij onlangs nieuwe kortingen van de regering kunnen vernemen. Op deze kortingen wordt nader ingegaan bij het onderdeel "heroverweging uitgaven en in- komsten". Vorig jaar hebben wij medegedeeld dat halverwege deze raadsperiode de doelstel1ingennota zou worden bijgesteld en opgeschoond. Wij stellen ons voor om dit in januari 1989 te laten plaatsvinden. De kriteria voor het opnemen van een projekt op lijst II zijn onlangs uitvoerig onderwerp van discussie geweest. De verhandelingen en con- clusies worden hieronder weergegeven. Een projekt waarvoor opneming op lijst II wordt overwogen, moest tot 1988 voldoen aan tenminste êën van de volgende criteria: 1. er vloeien geen budgettaire lasten uit voort; 2. het betreft een technisch noodzakelijke vervanging; 3. ingevolge een wettelijk voorschrift moet medewerking worden verleend; - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 37