28 april 1983 45 4. in een vorig jaar is financiële ruimte gereserveerd of de uit- voering strekt zich over meerdere jaren uit; 5. de voorbereiding is zover gevorderd dat prioriteitstel1ing achterwege kan blijven. Gelet op de steeds krapper wordende financiële situatie hebben wij besloten nummer 5 als criterium te laten vervalien. Nummer 4 is als volgt gewijzigd: "in het dekkingsplan is financiële ruimte gereser- veerd" Het aanmelden van projekten wordt gedaan voor een periode van 4 jaar. Op deze wijze wordt een planmatig werken bereikt. Er valt echter niet aan te ontkomen dat projekten soms moeilijk te voorzien zijn. Dit kan een gevolg zijn van (zeer) snelle ontwikkelingen (automatisering) of het resultaat van onderzoeken (rioolonderzoek, verkeersonderzoek en baggerplan). Daarnaast kunnen projekten op- gevoerd worden ten gevolge van calamiteiten (constructiefouten in gebouwen) of het moeten voldoen aan nieuwe (scherpere) eisen van milieu, werkomstandigheden e.d. Wij blijven echter van mening dat met bovengenoemde kriteria zorg- vuldig om moet worden gegaan. De planning van het jaar van uitvoering wordt niet altijd gehaald. De oorzaken hiervan kunnen zijn: 1. ambtelijke capaciteit is onvoldoende om het projekt voor te bereiden; 2. het niet tijdig afkomen van subsidiebeschikkingen. Wij zijn van mening dat met name punt 1 meer aandacht dient te verkrijgen. De planning van (kapitaal) werken dient afgestemd te worden op de personele capaciteit. Indien de eigen capaciteit onvoldoende is kan uitbesteding worden overwogen. Door middel van de voortgangsrapportage dient hieraan meer inhoud te worden gegeven.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 38