28 april 1988 45 De raming van de kosten is geen eenvoudige zaak. Een gedetailleerde raming brengt veel tijd en kosten met zich mee. Deze kosten worden verantwoord ten laste van de begrotingspost "adviezen gemeente- bestuur". In het verleden is deze post regelmatig flink over- schreden. Indien derhalve voor een gedetai1leerde raming gekozen wordt, zal deze post verder verhoogd moeten worden. Wordt echter genoegen genomen met een meer globale benadering van de kosten, dan kunnen deze kosten beperkt blijven. Hierbij moet bedacht worden dat de ramingen zich zowel over lijst I als lijst II uitstrekken. Bij een globale benadering kunnen de kosten van het projekt, ten tijde van de kredietaanvraag, anders uitvallen. Dit kan zowel positief als negatief zijn. Desondanks zijn wij van mening dat een globale benadering de voorkeur verdient, omdat diverse projekten öf niet in het dekkingsplan worden opgenomen ôf niet op lijst II geplaatst worden. De globale benadering dient echter wel onderbouwd te worden door aan te geven waarop de raming is gebaseerd. De noodzaak van een projekt op lijst II te plaatsen wordt in eerste instantie getoetst aan de in de aanhef vermelde criteria. Daarnaast zijn wij van mening dat de motivering verder verdiept dient te worden. Hierbij zal tevens aandacht worden geschonken aan eventuele alternatieve mogelijkheden en de redenen waarom een projekt in het aangegeven jaar moet worden uitgevoerd. Wij komen tot de conclusie dat lijst II een nuttige functie vervult als instrument tot planning van (kapitaal) werken. Bij de jaarlijkse bijstelling in het voorjaar is de mogelijkheid aanwezig om deze lijst te schonen, waardoor wildgroei wordt voorkomen. - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 39