11 Opgevoerd door Commentaar/toelichting B. en W. B en W Dit projekt voorziet in de aanleg van een vrijliggend fietspad tussen het Raadhuisplein en de Vrijheidsdreef noordzijde in één richting. Evenals in het vorige projekt zal het fietspad worden aangelegd op de plaats van het bestaande trottoir en zal het trottoir naar de tuin van het raadhuis worden opgeschoven. De kosten worden geraamd op 125.000,Jaar van uitvoering 1989. Voorgesteld wordt het projekt op te voeren (als altematief voor het vorige projekt). CDA Voor blinde en slechtziende voetgangers is het vaak moeilijk over te steken bij met verkeerslichten beveiligde oversteekplaatsen. Als het groene licht wordt gecombineerd met geluld, wordt het probleem onder- vangen. Voorgesteld wordt zoveel mogelijk bij alle verkeerslichten in beide oversteekrichtingen een rateltikker aan te brengen. De kosten worden begroot op A5.000,Nagegaan zal worden of in de kosten een subsidie kan worden verkregen. Voorgesteld wordt het projekt op te voeren. B en W Het projekt omvat het aanbrengen van beperkte voorzieningen en het treffen van eenvoudige maatregelen bij de basisscholen waarbij nog geen voorzieningen zijn getroffen. De kosten worden geraamd op 40.000,Jaar van uitvoering 1989. Voorgesteld wordt het projekt op te voeren. CDA De fractie acht een investering van 40.000,gewenst voor het aan- brengen van abrivoorzieningen bij enkele bushalten en voor het aan- brengen van zitbankjes in abri's. In afwachting van de resultaten van een lopend onderzoek naar de mogelijkheden om abri's met reclame te plaatsen, waaraan voor de gemeente geen kosten zijn ver- bonden, wordt voorgesteld het projekt niet op te voeren. B en W De overgang van de Haarlemmermeer en de bebouwing van Heemstede is zeer abrupt. Het verdient aanbeveling een groene overgang te realiseren in de vorm van beplanting van de bermen van de Cruquiusweg. Dlt projekt vloeit voort uit de nota groenstuctuurDe kosten worden geraamd op 120.000,Jaar van uitvoering 1989, aansluitend aan de aanleg van een busbaan door de provincie. Voorgesteld wordt het projekt op te voeren. CDA Gedacht wordt aan het jaarlijks doen uitvoeren van een projekt uit de nota groenstuctuurEen bedrag van 40.000,wordt hiervoor gewenst geacht Voorgesteld wordt het projekt op te voeren. V.V.D. De V.V.D.-fraktie stelt een bedrag van 25.000,per jaar voor. Voorgesteld wordt dit projekt op te voeren. V.V.D. In verband met vermindering van het rijkssubsidie acht de fractie het gewenst een onderzoek in te stellen naar beperking van de kosten. Onder verwljzing naar het op lijst C vermelde onderzoek wordt voor- gesteld het projekt niet op te voeren.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 47