Opgevoerd door Commentaar/toelichting B. en W. V.V.D. Het projekt betreft het in de hele geraeente gescheiden inzamelen van groente-, fruit- en tuinafval door middel van hiertoe aan de in- woners te verstrekken afvalemmers en het doen afvoeren van dit afval naar een composteringsbedrijf De kosten van een en ander (voorlopig geraamd op 15,per ton) dienen te worden doorberekend in de tarieven. Het wordt echter niet uit- gesloten geacht dat de kosten hoger zullen worden en dat een deel ten laste van de gemeente zal moeten komen. Voorgesteld wordt voorshands rekening te houden met maximaal 5,per ton, dit is 50.000, per jaar. Voorgesteld wordt het projekt op te voeren. R en W Het projekt betreft het vervangen van 700 m riool. De kosten worden geraamd op 427.000,Jaar van uitvoering 1992. Voorgesteld wordt het projekt op te voeren. B en W Het projekt omvat het vernieuwen van 940 m riool. De kosten bedragen 580.000,Jaar van uitvoering 1993. In overweging wordt gegeven het projekt toe te voegen aan de reeds op lijst II voorkomende Kerklaan-projekten B en W Het projekt voorziet in het vernieuwen van 580 m riool in de Koediefslaan West, de Van Slingerlandtlaande Van de Spiegellaan en de Herenweg (55 m)De kosten worden geraamd op 364.000, Jaar van uitvoering 1993. Voorgesteld wordt het projekt op te voeren. B en W Het projekt betreft het fasegewijs baggeren van vaarten en water- partijen in de gemeente. De kosten worden voor de jaren 1990, 1991 en 1992 geraamd op 200.000,per jaar. Voorgesteld wordt het projekt op te voeren. P.H. Is vorig jaar ook opgevoerd. Het projekt betreft het jaarlijks be- schikbaar stellen van 15.000,voor vergoeding van reiskosten, telefoonkosten etc. aan vrijwilligers die kosten moeten maken in ver- band met het uitoefenen van hun taak. Genoemd bedrag zou via subsidie- verlening over de instellingen en verenigingen verdeeld kunnen worden. Voorgesteld wordt het projekt op te voeren. B en W Is ook vorig jaar opgevoerd. Toelichting: Uw raad heeft zich in beginsel uitgesproken voor het salariëren van de peuterleidsters konform de CAO-Welzijn, waarbij uitgegaan wordt van 0,5 hoofdleidster en 3,5 uur peuterleidster per groep over 45 weken. Op grond van de oude salarisregellng werd uitgegaan van 3,5 uur peuter- leidster per groep gedurende 52 weken. Ingevolge de verordening dient een peuterspeelzaal 3 uur per dagdeel open te zijn. Dit betekent dat per peuterleidster per dagdeel een half uur vrij ter beschikking is voor zgn. groepsvrije ochtend of als kompensatie voor de langere werktijden van de peuterleidster i.v.m. Onderzoek e.d. Bij de toepassing van de v^AO is nu een half uur toegewezen aan de hoofdleidster en wordt uitgegaan van 45 weken, waardoor de peuter- leidster geen half uur meer vrij ter beschikking heeft.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 49