15 Opgevoerd door Commentaar/toelichting B. en W. Voorgesteld wordt om het subsldiabel aantal uren per peuterleidster per groep per dagdeel te verhogen van 3,5 naar 4 uurHiermede is een bedrag gemoeid van 27.000,per jaar. Voorgesteld wordt het projekt op te voeren. P.H. De fractie stelt dat de omvang van het negatieve resultaat van de exploitatie van de b.v. aanzienlijk groter is dan de raad als uitgangspunt heeft ingenomen bij de start van de b.v. Zij stelt voor jaarlijks 200.000,— te bezulnlgen door het verbeteren van de kosten-baten-verhouding in de exploitatie, te realiseren door het op- leggen van een taakstellende opdracht tot feitelijke verbetering van de exploitatie, in eerste instantie in de beheerskosten; daarbij dlenen de reeds bekende te verwachten rentevoordelen naar de mening van de fractie buiten beschouwing te blijven. De meerderheid van ons college is van menlng dat de in het verleden opgedane ervaringen met taakstellende bezulnigingen zodanlg zijn, dat afgeraden moet worden voort te gaan op deze weg. Derhaive adviseren wlj u in meerderheid dlt projekt niet op te nemen. Ten overvloede wijzen wij u op het in het kader van de heroverweging gedane voorstei inzake siuiting van het buitenbad. P.H. De fractie stelt voor alle verkeers- en/of herinrichtingsplannen van lijst II (investeringsvolume ca. 16 miljoen) door te iichten, ge- richt op actualiserlng van ramingen, mogelijke versobering in de uitvoering en fasering. Voorgesteld wordt een verlaging van het investeringsvolume met 2.500.000, Onder verwijzlng naar het commentaar bij nr. 24 stellen wij in meerderheid voor het projekt niet op te nemen.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 51