sk.i 51 28 april 1988 45 V Heroverweglng uitgaven en inkomsten Zoals uit de bijlage van deze nota blijkt hebben wij dit jaar het managementteam (M.T.) opdracht gegeven voorstellen tot heroverweging te doen. Wij spreken onze waardering uit voor de wijze waarop het M.T. voorstellen heeft aangedragen. Door middel van het onderscheid van de voorzieningen in basis- noodzakelijk - en gewenst, kunnen de voorstellen op een systematische wijze benaderd worden. Vervolgens kan een keuze gemaakt worden, waarbij de gewenste voorzieningen het eerst voor heroverweging in aanmerking koinen. Het M.T. heeft de keuzevoorstellen gerangschikt op lijst A. Wij hebben met be- langstelling kennis genomen van het resultaat van de prioriteitstelling door het M.T. Het efficiënt werken loopt echter dwars door alle voorzieningen heen. Wij zijn van mening dat verder gegaan moet worden met het zoeken naar middelen om een zo hoog mogelijk graad van efficiency te bereiken. Hierbij zal eveneens het bestuurlijk functioneren moeten worden betrokken. Bij het zoeken naar efficiency-maatregelen zullen de mogelijkheden tot uit- besteding van taken mede betrokken worden. In de beleidslntentles 1986-1990 is vermeld dat hierover een nota dient te worden vervaardigd. Wij stellen ons voor u in de loop van dit jaar een dergelijke nota aan te bleden. Bij de voorstellen tot heroverweging is het sociaal cultureel werk niet be- trokken. De lopende onderzoeksrapporten zullen worden afgewacht, waarna eventuele voorstellen tot heroverweging alsnog zullen worden toegevoegd. De te realiseren beleidsombu1gingen volgens het dekkingsplan 1989-1992 worden hieronder samengevat (in bedragen x 1.000 gulden) 1989 1990 1991 1992 140 260 360 440 Na het uitbrengen van het rapport door het M.T. hebben wijvia de pers, nieuwe voorgenomen bezuinigingen van de regering vernomen. Hierover hebben wij nadere informatie ingewonnen bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De bezuinigingen voor de gemeenten zullen waarschijnlijk als volgt plaatsvinden: a. gemeentefonds 70 miljoen: uitgaande van gelljkmatlge verlaging van het uitkeringspercentage betekent dit voor Heemstede een verlaging van rond 100.000,per jaar; b. bijstandsverlening: vergoeding rijk van 90Z naar 80%; dit betekent voor Heemstede een verlaging van rond 520.000,per jaar. Hiertegenover zal, de algemene uitkering worden verhoogd. De omvang hiervan en de wijze waar- op deze over de gemeenten verdeeld zal worden is nog niet bekend. De Raad voor de Gemeentefinanciën dient hierover nog advies uit te brengen. Voor- alsnog wordt er van ultgegaan dat deze bezuinlglng voor Heemstede bud- gettair neutraal zal verlopen. Wij zijn van mening dat onderdeel a bij de beleidsombuiglngen dient te worden betrokken, waarna deze als volgt worden geraamd: (in bedragen x 1.000 gld.) 1989 1990 1991 1992 240 360 460 540 In het hiernavolgende zullen wij het rapport van het M.T. van commentaar voor- zien. Indien geen commentaar is gegeven, betekent dit dat wij ons hiermede kunnen verenigen. Voorafgaand hieraan geven wij u een overzicht van de voorstellen waarmee wij kunnen instemmen, te weten: - lijst A: projekten waaruit een keuze gedaan kan worden; - lijst B: projekten waarover direct een besluit kan worden genomen; - lijst C: projekten, waarnaar een onderzoek kan worden ingesteld.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 88