56 540.10 Wandelbos Groenendaal Wij kunnen ons met dit voorstel verenigen. Celet op de netto kosten van rond 600.000,hebben wij op lijst C het volgende projekt geplaatst: "beperking kosten beheer wandelbos Groenendaa1". 610 Bijstandsverlening De plannen tot het aanstellen van een sociaal-rechercheur verkeren in een ver- gevorderd stadium, zodat deze op lijst B is geplaatst. 721.00 Reiniging Storten vuil Het ophalen van grof vuil bij particulieren geschiedt gratis tot lm3. Wij vinden dan ook dat het storten van vuil door particulieren eveneens gratis dient te zijn tot maximaal lm3. Het onder genoemde voorstel hebben wij in deze zin ge- amendeerd. De meeropbrengst blijft ongewijzigd. Reinigingsrechten In de aanbiedingsnota" bijstelling, beleidsplan najaar 1988" hebben wij u, bij ons voorstel tot verhoging van de reinigingsrechten, geraeld, dat wij in het voorjaar van 1988 op de materie van het dekkingspercentage terug zouden komen Nu het M.T. hierover voorstellen heeft gedaan zullen wij hierop verder ingaan. Het ophalen en afvoeren van huisvuil is in Heemstede relatief duur wegens de hoge stortingskostenBovendien drukken de kapitaallasten van de rolemmers, die door de gemeente éénmalig zijn betaald, zwaar op de begroting. Tn dit licht bezien, achten wij het niet redelijk dat thans 100Z dekking gerealiseerd wordt. Wel zijn wij van mening dat de kosten zoveel mogelijk beperkt dienen te worden. Het voorstel van het M.T. om een formatie- plaats slechts voor de helft te vervullen draagt hieraan bij. Toch menen wij dat de kosten verder beperkt dienen te worden dan wel de in- komsten verhoogd moeten worden. Op lijst C hebben wij dan ook het volgende projekt genomen. "Onderzoek naar beperking kosten ophalen en afvoeren huisvuil en verhoging van de Inkomsten, anders dan door rechten". Voorshands achten wij het echter redelijk dat de komende 4 jaar een dekkings- percentage gehaald wordt van 80Z door middel van een verhoging van de reinigings- rechten. De ji.arlijkse verhogingen dienen echter beperkt te blijven tot maximaal 51. Thans bedraagt het dekkingspercentage 69,51. Het in 4 jaar bereiken van een percentage van 80Z betekent een jaarlijkse verhoging aan inkomsten van 40.000,- hetgeen overeenkomst met een verhoging van de relnigingsrechten van 3jZ. Dit voorstel bebben wij op lijst A geplaatst. Zorgsector Gemeentewerken Motorrij tuigenverzekering Geen al1-riskverzekering afsluiten na aankoop van een auto achten wij te riskant. Wij hebben het voorstel geamendeerd in die zin dat na het 4e jaar over wordt gegaan tot alleen W.A.-verzekering. De besparing bedraagt dan 17.500, (o.w. 15.000 en Nuts 2.500,De omvang van het fonds, traktie kan dan beperkt worden gehouden tot 50.000,Is op lijst A geplaatst. Reclame De te verwachten Inkomsten hebben wij voorshands op 15.000,gesteld. Is op lijst A. geplaatst.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 93