Bljlage A Nota van het Managementteam HF.ROVERWKGING UITGAVEN EN INKOMSTEN Tnleldlng Volgens het dekkingsplan 1989-1992 dient via beleidsombuigingen de volgende budgettaire ruimte te worden geschapen (in bedragen x 1.000 gulden) 1989 1990 1991 1992 140 260 360 440 Tot nu toe zijn de herovervegingsvoorstellen gebaseerd geweest op beleids- ombuigingen voor één jaar. Dit jaar is voor een andere aanpak gekozen. Rurgemeester en wethouders hebben ons opdracht gegeven om de mogelijkheden tot beleidsombuigingen aan te dragen voor de periode 1989-1992 tot een bedrag van totaal 880.000,(de cumulatieve beleidsombuigingen in 1992 van 440.000,vermenigvuldigd met faktor 2). Hierbij stelde het college de vol- gende randvoorwaarden gedwongen ontslagen dienen zoveel mogelijk te worden vermeden door een op- timale benutting van de mogelijkheden van natuurlijk personeelsverloop, herschikking van functies, herplaatsing en omscholing; - voorstellen dienen zoveel mogelijk te passen binnen de beleidsintenties Alvorens tot een besluit inzake voorstellen te komen heeft het managementteam de taken van de gemeente per zorgsector en per centrale afdeling als volgt gerang- schikt 1basisvoorzieningen: hieronder kan worden verstaan voorzieningen waar men, op grond van de wette- lijke bepalingen niet omheen kan of voorzieningen die onmisbaar voor de samenleving worden geacht; 2. noodzakelijke voorzieningen hieronder kan worden verstaan voorzieningen waar men feitelijk niet omheen kan, maar die wel afgestoten kunnen worden, omdat zich hiertegen geen wette- lijke bepalingen verzetten; 3. gewenste voorzleningen hieronder kan worden verstaan voorzieningenniet vallende onder bovenstaande begrtppen of voorzieningen die ultgaan boven gestelde (rijks)normen Een globaal overzicht van de taken met een onderverdeling naar deze voor- zieningen is als bijlage bijgevoegd. Wij wijzen er echter op dat de omschrijving van de voorzieningen betrekkelijk is. De indeling is sterk afhankelijk van de financiële situatie. Het zal duidelijk zijn dat bij het zoeken naar heroverwegingsvoorstellen eerst gekeken wordt naar de gewenste voorzieningen Het beretken van efficiencyverbeteringen strekt zich echter uit over alle voor- i eningen. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 95