Daarnaast is gebruik gemaakt van het pakket vergelijkende budget analyse (V.B.A.) 1987, opgesteld voor het VB Accountantskantoor VNG. Dit pakket houdt in een vergelijking van de begroting van Heemstede met de gemeenten in de in- wonersklasse van 20.000 - 30.000. In voorgaande jaren is dit rapport eveneens uitgebracht. In 1986 is het rapport uitvoerig behandeld. Ten opzichte van voorgaande jaren zijn er geen belaugrijke verschuivingen te constateren. Voorzover mogelijk is een analyse gemaakt van de taken met doeluitkeringen, heffingen, bedrijfsmatigt taken en overige taken. Het rapport met analyse is als bijlage bijgevoegd. Aan het gestelde doel om een bedrag van 880.000,aan heroverwegingsvoor- stellen voor te dragen is voldaan. De voorstellen zijn onderverdeeld in: - lijst A: projecten waartussen prtoriteiten n.oeten worden gesteld; lijst B: projecten, die voor direkte besluitvorming in aanmerking komen; - lijst C: projecten waarnaar een onderzoek ingesteld kan worden. De afzonderlijke projecten zijn in volgorde van de begroting voorzien van een toelichting. Lijst A is in een bepaalde volgorde weergegeven. Deze volgorde is binnen ons team tot stand gekomen als optelsom van een prior1teitenwaardering door elk afzonderlijk lid. Het eerste projekt op de lijst is het projekt waaraan wij de meeste punten hebben toegekend om als voorziening te handhaven; het laatste projekt scoorde het laagst en komt in onze afweging het eerst in aanmerking voor heroverweging. In onze werkzaamheden hebben wij ondersteuning gehad van de afdeling Financiën Heemstede, 9 maart 1988. Het managementteara, De secretarisDe voorzitter

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 96