APZ 28 april 1988 39 staan de reeds toegekende uren voor conciërgewerk (23,75), zodat het to- taal aantal subsidiabele uren conciërge 31,5 bedraagt. Aangezien deze urenverdel ing geen personele gevolgen heeft, adviseert de commissie voor de beroepschriften u ook het tweede bezwaar van recla- mant ongegrond te verklaren. Een minderheid van de commissie is van mening dat de nieuwe omschrijving van de functie beheerder de achterliggende argumentatie omtrent de eer- dere besluitvorming over de urenverdeling tussen conciërge en beheerder doet veranderen. Een minderheid van de commissie adviseert u het bezwaar van reclamante voor wat betreft de verdeling van de uren beheer en con- ciërge gegrond te verklaren. Wij stemmen in met het advies van de meerderheid van de commissie en stellen u voor het bezwaar tegen de verdeling van de uren beheer en con ciërge ongegrond te verklaren. Het derde bezwaar van reclamante heeft betrekking op uw weigering extra conciërge-uren in de Blizzard toe te staan. De commissie adviseert u ook dit bezwaar ongegrond te verklaren. De gemeente heeft destijds bij de re- organisatie van reclamante gesteld, dat êén en ander budgettair neutraal moest geschieden om aan te geven, dat de reorganisatie niet mocht leiden tot een stijging van de kosten en dat er anderzijds geen bezuinigingen taakstellend werden opgelegd. Het feit dat de personeelslasten na de reorganisatie iets zijn gedaald (met name als gevolg van de indeling van de functie "ontwikkeling" in salarisregeling LIIIA, waarmede reclamante akkoord is gegaan), zodat ook het subsidie aan reclamante in de personeelskosten iets lager wordt, be- tekent geenszins dat reclamante deze financiële ruimte zonder meer mag besteden aan uitbreiding van de formatie. De gemeente dient zorgvuldig om te gaan met haar financiële middelen. Het aantal uren beheer/conciërge is destijds bepaald aan de hand van het activiteitenprogramma. Dit activiteitenprogramma is bij de reorga- nisatie niet gewijzigd, zodat er ook geen aanleiding bestaat het aantal uren ondersteuning door de conciërge te wijzigen. Het activiteitenprogramma kan met de nieuwe formatie op dezelfde wijze worden uitgevoerd als vôör de reorganisatie. Ook met dit advies kunnen wij instenmen en stellen u voor ook het derde bezwaar van reclamante ongegrond te verklaren. -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 9