wo 21 juli 1988 72 opgenomen, zodat in het plan geen manco's voorkomen. Daarnaast is in het aanlegvergunningenstelsel een aantal werkzaamheden opgenomen die alleen met schrifte- lijke toestemming van burgemeester en wethouders kunnen worden uitgevoerd. Dit aanlegvergunningenstelsel biedt voldoende waarborgen om rekening te houden met de specifieke kwaliteiten van elke buitenplaats afzonder- lijk. Daarnaast moet worden opgemerkt dat bij een eventuele aanvraag van een aanlegvergunning een belangenafweging dient plaats te vinden van de van belang zijnde waarden vanuit landschappelijk oogpunt en vanuit het gebruikersstandpuntOp dat moment zal een toetsing plaats dienen te vinden, per geval afzonder- lijk, aan de hand van de dan aanwezige landschappe- lijke, ecologische en cultuurhistorische waarden. Bovenstaande redenen zijn mede aanleiding geweest om geen struktuur bepalende elementen op te nemen. Speciale vermelding verdient in dit geval nog de situatie op de buitenplaats de Hartekamp. De instelling is geregistreerd als bosbouwonderneming bij het Bosschap, waardoor de kapverordening niet van toepas- sing is. Velling van houtopstanden behoeft dus alleen gemeld te worden bij de Directeur S.B.B.. In de toelichting wordt aangegeven dat zowel op de gronden met de bestemming Natuurgebied (N) als op de gronden met de bestemming Maatschappelijke doeleinden, medische voorzieningen (Mm) een waardevol boombestand voorkomt wat een grote zorgvuldigheid vraagt ten aanzien van beheer en onderhoud. Een aantal buitenplaatsen is niet meer begrepen in dit nieuwe ontwerpplaneen argumentatie hiervoor heb ik niet aangetroffen Zoals in de inleiding is vermeld beoogt deze herziening in hoofdzaak een antwoord te geven op de Kroonuitspraak van 12 december 1983 en een-aantal recente ontwikke- lingen die bij een aantal buitenplaatsen in gang zijn gezet. Dit is niet bij alle buitenplaatsen uit het plan Natuurgebieden" het geval, zodat voor die terreinen geen reden aanwezig is, ze in deze herziening te betrekken De omschrijving van de landschappelijkeecologische en cultuurhistorische waarden van de verschillende gebieden is naar mijn mening veel te summier om als basis te dienen voor enigerlei toetsing. Deze dient te worden aangevuld met inhoudelijk materiaal. Vooral bij aanvragen voor aanlegver- gunningen, waarbij een belangenafweging plaatsvindt, zijn meer gegevens noodzakelijk De toelichting is op een aantal punten aangepast. 64

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 64