wo 21 juli 1988 72 Artikel 6 lid 2. Het bebouwingsvlak Bgr 4-4 is zowel in hoogte als in oppervlak niet overeenkomstig de bouwaanvrage ex artikel 19 van de Wct op de Ruimtelijke Ordening; het bebouwen overeenkomstig dit bouwvlak zou een volledig verontachtzamen van de fraaie boomopstand betekenen, wat nu juist niet de bedoeling was van het ter zake ingediende bouwplan. Overigens bericht ik u dat ik omtrent dit bouwplan gedeputeerde staten in afwijzende zin heb geadviseerd. Een dergelijke forse uitbreiding - een verdubbeling van het oppervlak van het hoofdgebouw - acht ik in het natuurgebied ongewenst; zij vormt een precedent. Dit bebouwingsvlak dient mijns inziens voor het grootste deel van de kaart te worden verwijderd opdat de bestemming Natuurgebied volgens het vigerende plan blijft gelden. Het parkeerterrein achter het hoofdgebouw heeft de bestemming NA. Niet duidelijk is waarom dit buiten de bestemming T valt. De plankaart is op deze onderdelen aangepast aan het bouwplan, maar de uitbreiding is gehandhaafd. Inmiddels is door Gedeputeerde Staten een verklaring van geen bezwaar afgegeven. Het genoemde bedrijf is al vele jaren ter plaatse gevestigd; daarbij bestaat grote waardering voor de zorgvuldige wijze van beheer. Ook het architektonisch plan van de nieuwbouw ademt deze zorgvuldigheidDe inzet van de beheerder van het complex is bepalend voor het behoud van de waarde die daarop en op de omgeving ligt. Overigens wordt erkend, dat de kans een beheerder te vinden die zich daartoe wil inzetten groter is bij gebruiksvormen zoals wonen en maatschappelijke doelein- den dan bij bedrijfsaktiviteitenDe kwaliteit van het beheer weerspiegelt zich in de zorgvuldige wijze van voorbereiding van de geplande uitbreiding. Zowel het welstandsadvies als de door overige instanties gegeven adviezen inzake deze uitbreiding zijn positief te noemen en betrekken de bedrijfsmatige architektonische en landschappelijke aspektet) bij deze adviezen. In het onderhavige geval is er, zoals gezegd, geen aanleiding in de bestaande bevredigende situatie verandering te brengen Artikel 9 lid 7, sub e. Zoals nu geregeld is een definitieve berging mogelijk, dit is niet de bedoeling, er zou een tijdelijke regeling dienen te worden opgenomen. De werkzaamheden verbonden aan de slibberging zijn inmiddels afgerond. De in het voorontwerpplan gegeven mogelijkheid tot slibberging is niet meer in het onderhavige plan opgenomen. 66

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 66